KAKAV DAN ZA BOSANSKI TENIS: Bašić izborio polufinale sa Džumhurom

Mirza Bašić plasirao se u polufinale turnira u Moskvi nakon velikog preokreta u četvrtfinalu nad Danilom Medvedevom i pobjede rezultatom 3:6, 6:4: 6:1

Tako ćemo u polufinalu ovog turnira gledati bosanskohercegovački okršaj između Mirze Bašića i Damira Džumhura.

Medvedev je fantastično otvorio meč, rano napravio brejk i poveo sa 3:0. Kako je set odmicao, tako je Bašić igrao bolje, uspio doći do jedne brejk lopte, ali je nije iskoristio, pa je Rus uspio održati prednost jednog brejka do kraja seta i dobiti ga sa 6:3.

Medvedev je bolje otvorio i drugi set te nakon velike borbe oduzeo servis bh. teniseru u trećem gemu i potvrdio brejk za vodstvo od 3:1. Ipak, u osmom gemu Mirza vraća brejk, a onda osvaja i naredna dva gema, a sa njima i drugi set rezultatom 6:4.

U trećem setu dolazi do potpunog raspada u igri Medvedeva, koji Bašić koristi, pravi brejk u četvrtom gemu, a onda do kraja meča oduzima Rusu još jednom servis, dobija treći set sa 6:1 i ostvaruje plasman u polufinale ovog prestižnog ATP turnira.

(Oslobođenje/MiruhBosne)

Previous Damir Džumhur u polufinalu ATP turnira u Moskvi!
Next Pozitivne priče iz Ilijaša: Proizvodnja bačvi od nehrđajućeg čelika

Lukavčanin Hamza Čajić odbranio titulu prvaka Evrope u karateu!

U Limasolu na Kipru održava se Evropsko prvenstvo za kadete i junioru u karateu na kojem Lukavčanin Hamza Čajić, član KBS “ORKKA” Lukavac, brani titulu prvaka Evrope koju je osvojio

Visoke ocjene zvaničnika Međunarodne skijaške federacije za organizaciju Evropa kupa na Bjelašnici

Utrkama FIS Evropa kupa u disciplini Super G za žene, koje su jučer održane na Bjelašnici, olimpijsko Sarajevo ponovo je vraćeno na mapu organizatora velikih međunarodnih takmičenja u alpskom skijanju. Drugo

Sead Kolašinac oduševljava ljubitelje fudbala u Engleskoj (Video)

Sead Kolašinac oduševio je u debiju za Arsenal u službenoj utakmici. Upravo njegovim golom topnici su izjednačili protiv Chelseaja na 1:1 u Community Shieldu, a onda nakon jedanaesteraca uzeli prvi trofej sezone. “Trener je