Karate – Mirnesa Bektaš osvojila zlato na EP-u u Sočiju

Mirnesa Bektaš osvojila je naslov prvakinje Evrope u karateu u konkurenciji do 21 godine.

Članika Karate kluba Bosna na 45. evropskom prvenstvu za kadete, juniore i U-21 takmičare u ruskom Sočiju osvojila je najsjajnije odličje u borbama u kategoriji +68 kg.

Mirnesa je rođena Vitežanka, prve karate poteze učila je u KK Mladost Vitez, klubu koji su 2004. godine osnovali Aldin Adilović i mnogobrojni roditelji koji su željeli da se njihova djeca bave ovim sportom.

Klub je u veoma kratkom vremenu formirao i takmičarsku ekipu čiji su članovi osvajači mnogobrojnih medalja kako u zemlji, tako i u inozemstvu.

Karatisti iz Viteza nižu uspjehe na takmičenjima, za koje mogu zahvaliti samo entuzijazmu trenera i roditelja. Dok ekipe drugih država idu na takmičenja sedam dana ranije, ovi klinci – iz autobusa pravo u ring.

Osim zlatne medalje Mirnese Bektaš, reprezentacija Bosne i Hercegovine iz Sočija vraća se s još jednim odličjem. Naime, prvog dana EP-a u petak bronzanu medalju u kadetskoj konkurenciji osvojio je član Karate kluba Slavija Istočno Sarajevo Maksim Avramović u borbama kategorije do 70 kg.

Drugog dana EP-a u subotu nastupili su juniori i juniorke u borbama i katama, koji nisu ostvarili zapaženiji uspjeh.

Delegacija Karate saveza BiH na EP brojala je 39 članova.

Previous Izetbegović na HRT-u: Priče o 'trećem entitetu' besmislice. Pelješki most se ne može graditi dok se ne riješi granica
Next ASA Group bilježi rast u svim segmentima poslovanja; imaju oko 900 zaposlenih

Liga nacija: Pobjeda Bosne i Hercegovine u Belfastu

Fudbalska „A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom je počela takmičenje u UEFA Ligi nacija. Izabranici Roberta Prosinečkog su danas na stadionu Windsor Park u Belfastu pobijedili Sjevernu Irsku sa

Zmajevi remizirali u Los Angelesu: Igrači iz bosanske lige pokazali kvalitet (VIDEO)

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je rano jutros u prijateljskom meču sa Sjedinjenim Američkim Državama na stadionu StubHub Center u Los Angelesu remizirala 0:0. Prvu priliku imao je domaći sastav

Sarajevo večeras igra protiv Celtica za plasman u Europa ligu

FK Sarajevo danas će u okviru Play-off runde UEFA Europa League igrati protiv škotskog Celtica na stadionu Bilino polje. Biće ovo peta prilika za Bordo ekipu da uđe u grupnu