Kik-boks: Mirza Pramenković svjetski juniorski prvak

Mladi bosanskohercegovački borac Mirza Pramenković osvojio je zlatnu medalju na Svjetskom juniorskom (WAKO) prvenstvu u kik-boksu u Dablinu, prenosi Fena.

U finalnoj borbi 18-godišnji Sarajlija je teškoj kategoriji (do 90 kg) pobijedio hrvatskog predstavnika Mihovića Ždralića sa 3:0, dok je  polufinalu bio bolji od Rusa Aleksandra Morozova.

Pramenković je u kratkoj karijeri osvojio desetak zlatnih medalja na domaćim i međunarodnim takmičenjima i turnirima, dvostruki je prvak Bosne i Hercegovine, a posljednji veliki uspjeh ostvario je na Balkanskom prvenstvu na kojem je osvojio drugu titulu.mirza_pramenkovic.jpg

Izvor: Agencije