Kik-bokser Edin Vučelj – svjetski prvak!

Bosanskohercegovački kik-bokser Edin Vučelj osvojio je prvo mjesto i postao prvak svijeta u disciplini kicklight do 84 kilograma na Svjetskom prvenstvu u WAKO kik-boksu koje je održano u Antaliji.

Osvajač zlatne medalje za BOSNU I HERCEGOVINU pobijedio je predstavnike Grčke i Novog Zelanda. U polufinalu je naš Bužimljanin savladao predstavnika Sjeverne Makedonije, dok je u finalu snage trebao ukrstiti sa Hrvatom, koji zbog povrede nije mogao nastupiti.

“Puno odricanja je iza ovog uspjeha, mnogo znoja i krvi, ali sve se to zaboravi kad se osvoji najsjajnije odličje. Tokom cijele takmičarske sezone i karijere priželjkivao sam ovaj trenutak. Želio bih se zahvaliti čovjeku koji je kroz cijelu ovu sezonu bio moja podrška i bez koga ne bi mogao ostvariti sve ovo, a to je Hasib Zuković. Hvala mojoj porodici, prijateljima i radnim kolegama ali i Vrhovnoj komandi OSBiH i MOBiH na razumijevanju i ogromnou moralnoj podršci. Hvala svima na podršci i čestitkama, rekao je za Vučelj nakon osvajanja medalje.

Inače, ovo je prva godina da je WAKO kik-boks priznat kao olimpijski sport i baš u toj godini Vučelj je postao osvajač zlatne medalje i svjetski šampion.

(federalna.ba/MiruhBosne)

Previous Hoare: Prelazak na islam Bosance nije učinio manje evropskim
Next Britanski listovi o našoj zemlji: Najnetaknutija priroda u Evropi

Bosanski rukometaši pred duel sa Njemačkom: Zalaganjem i borbenošću do plasmana na EP

Rukometnu reprezentaciju Bosne i Hercegovine u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo 2022. godine ove sedmice čekaju dva veoma teška duela. Prvi sa Njemačkom u četvrtak u Bugojnu, a zatim

Adela Čomor i Aleksa Vuković najbrži u usponu uz skakaonicu na Igmanu

Pobjednici prvog izdanja utrke Red Bull 400 u našoj zemlji, održane danas na Igmanu, postali su Aleksa Vuković u muškoj i Adela Čomor u ženskoj konkurenciji, nakon što su najbrže savladali

Pet medalja za bosanske karatiste na EP

Evropsko prvenstvo za kadete, juniore i U-21 u Pragu je završeno u nedjelju. Bosnu i Hercegovinu je predstavljalo 35 takmičara, a postigli su sljedeće rezultate: Mahir Džuho, borbe U21 -84