Home » Komšić prisustvovao prijemu povodom obilježavanja 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore
NAŠI DANI

Komšić prisustvovao prijemu povodom obilježavanja 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore

Član Predsjedništva BiH Željko Komšić prisustvovao je u Podgorici prijemu povodom obilježavanja 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore, a na poziv premijera Vlade Crne Gore Milojka Spajića

Prijemu su prisustvovali predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, predstavnici državnog vrha Crne Gore, evropska komesarka za proširenje Marta Kos, kao i specijalna izaslanica Ujedinjenog Kraljevstva za Zapadni Balkan Karen Pierce.

Tokom susreta sa zvaničnicima i gostima prijema razgovarano je o aktuelnoj situaciji na Zapadnom Balkanu, evropskoj perspektivi zemalja regije, kao i globalnim političkim i ekonomskim izazovima.

Član Predsjedništva BiH Komšić čestitao je predsjedniku Milatoviću, premijeru Vlade Spajiću i građanima Crne Gore 21. maj – Dan nezavisnosti Crne Gore, ističući da Bosnu i Hercegovinu i Crnu Goru ne povezuje samo granica, nego i bliskost ljudi, porodične veze, zajednički prostor života i razumijevanje koje je građeno mnogo prije politike i institucija.