Lana Pudar 3. na 200 metara na Svjetskom prvenstvu!

U Abu Dhabiu je jučer otvoreno Svjetsko seniorsko prvenstvo u malim bazenima (25m).

Na ovom prvenstvu učestvuje i naša Lana Pudar, a njen prvi nastup bio je danas u disciplini 200m delfin.

Prvi Lanin nastup na Svjetskom prvenstvu donio joj je i plasman u finale, a u finalu je naša mlada plivačica osvojila bronzu!

2:04.88, vrijeme je 15-godišnje Mostarke, a ispred nje bile su plivačice iz SAD i Kine.

Lana Pudar je ove godine u seniorskoj konkurenciji osvojila 3. mjesto na Svjetskom kupu u Kazanu (100m), a današnji rezultat veći je uspjeh. Za razliku od Kupa koji se održava svake godine u nekoliko serija, SP na programu je svake druge godine. Možemo konstatovati da je Lana pomakla granice, svoje, ali i bosanskog plivačkog sporta.

Pudar će na ovom prvenstvu nastupiti još u disciplinama 50m i 100m delfin.

Previous INZ i Malak Farma sarađuju na unapređenju kvalitetne organske proizvodnje