Ljudskost ispred konkurencije: Samo je Amela prišla djevojci koja je pala na glavu

Embedded image permalink

Na atletskom Svjetskom prvenstvu u Pekingu u kvalifikacionoj utrcu za žene na 1500 metara desila se prava drama.

Tokom utrke saplela se Britanka Laura Weightman i nezgodno pala udarivši glavom od stazu. Šokantna scena, a posve neočekivana, izazvala je tajac na nacionalnom stadionu “Ptičje gnijezdo” u Pekingu, pišu srbijanski mediji.

Međutim, od deset konkurentkinja Britanke koje su se tu našle, samo je reprezentativka Srbije Amela Terzić prišla nesretnoj atletičarki, pridigla je i pomogla joj da napusti stazu.

Poslije pada, Britanka se na Twitteru zahvalila atletičarki iz Novog Pazara.

(mb)

Previous Otac bh. atletičara Senad Tuka: Amel može do medalje!
Next Amel Tuka: Podrška iz Bosne i Hercegovine daje mi snagu za nove utrke

Pobjeda Bosne u Češkoj, rukometaši na Evropskom!

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izborila je plasman na EURO 2020. Izabranici Bilala Šumana pobijedili su danas Češku u gostima – 24:23. Najefikasniji u našoj selekciji bio je Nikola Prce

Još jedna medalja iz Poreča: Anes Bostandžić juniorski prvak Svjetske lige u karateu

Mladi karatista Anes Bostandžić danas je u Poreču osvojio naslov prvaka u juniorskoj Svjetskoj ligi i na taj način napravio ogroman rezultat na svjetskoj sceni. Bostandžić, koji je inače juniorski

AGRESIJA|GENOCID|URBICID

S. Makedonija: “Srebreničkim cvijetom” Bošnjaci Velesa odali počast žrtvama genocida

Povodom 25. godišnjice genocida u Srebrenici u bošnjačkom selu Gornje Orizare u općini Veles u Sjevernoj Makedoniji hortikulturno je uređen dio prostora parka u obliku “Srebreničkog cvijeta”. Predsjednik Mesne zajednice