Makedonija osigurala baraž za Svjetsko prvenstvo u Kataru

Sjeverna Makedonija izborila je baraž za Svjetsko prvenstvo u Kataru nakon velike pobjede protiv Islanda večeras u Skoplju rezultatom 3:1.

U grupi “J” odigrane su tri utakmice posljednjeg kola kvalifikacija za Mundijal naredne godine.

Makedonci su došli u vodstvo već u 7. minuti utakmice golom Alioskog.

Thorsteinsson je u 54. minuti utakmice izjednačio i odveo utakmicu u neizvjesnu završnicu.

Domaći igrači nisu posustajali pa im se trud isplatio u 65. minuti kada je Elmas postigao gol za vodstvo. Veliku pobjedu potvrdio je isti igrač četiri minute prije isteka regularnog dijela meča.

Rumunija je pobijedila Lihtenštajn rezultatom 2:0 za treće mjesto u grupi.

Utakmica između Armenije i Njemačke, koja je odigrana na stadionu Republican u Yerevanu, završena je rezultatom 1:4.

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostala je bez šansi i za baraž nakon subotnjeg razočaravajućeg poraza od Finske (1:3). Francuska, aktuelni svjetski prvak, na vrhu je tabele u našoj kvalifikacionoj grupi.

Španija, Belgija, Njemačka, Hrvatska, Srbija, Danska… neke su od selekcija koje će direktno na Mundijal.

Previous Nova pobjeda bosanskih košarkašica
Next Sanela Jenkins: Ponekad smo opušteni i djelujemo nezainteresovani, ali kad je Bosna u pitanju, tu nema kompromisa

Bešić: Dres Bosne i Hercegovine nikad ne mijenjam, pa ni s Messijem

Za mene je bilo odlično iskustvo igrati protiv Messija. Zanima vas da li sam mijenjao dres s njim? Ne, ne, ja uvijek čuvam svoj dres i nikad ga ne mijenjam,

Hamza Čajić kadetski prvak Evrope u karateu!

Takmičar kluba borilačkih sportova ORKKA Lukavac, osvojio je prvo mjesto i titulu prvaka Evrope u kategoriji kadeti +70kg. Do titule prvaka na prvenstvu koje se održava u Cirihu (Švicarska) Hamza

Emir Spahić za Bild: Shvatio sam ko su mi istinski prijatelji

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Emir Spahić u izjavi za njemački Bild govorio je o teškim danima koje je doživio nakon incidenta na Bay Areni zbog kojeg je Bayer Leverkusen odlučio