Mesud Pezer osvojio 2. mjesto na prestižnom mitingu Dijamantske lige u Štokholmu

Bosanskohercegovački atletičar Mesud Pezer osvojio je drugo mjesto na mitingu Dijamantne lige u švedskom gradu Štokholmu.

Pezer je u petoj seriji bacio kuglu na 19.65 metra, a bolji od njega na mitingu Dijamantske lige bio je kanadski atletičar Nedow Tim (20.78).

Treće mjesto je zauzeo estonski predstavnik Galeta Kristo (19.03), dok su švedski predstavnici Arrhenius Niklas (18.45) i Olsson Mats završili na četvrtoj i petoj poziciji, piše sportsport.ba.

Pezer je uspješan bio i u martu mjesecu ove godine, kada je osvojio zlatnu medalju u bacanju kugle u konkurenciji mlađih seniora (U-23) na Evropskom zimskom bacačkom kupu u portugalskoj Leiriji,

Ovo je još jedan u nizu velikih uspjeha naših atletičara. Čestitamo mladom Pezeru.

(mb)

Previous Srđan Šušnica, kulturolog: IZ BANJALUKE JE PROTJERANO 75.000 LJUDI
Next Sonja Biserko: Bez istine nema pomirenja

Aktuelni šampion Formule E i bolid nove generacije stižu večeras u Sarajevo

Aktuelni šampion Formule E Jean-Eric Vergne i bolid nove generacije električnih jurilica DS E-TENSE FE19 stižu večeras u Sarajevo, javlja Anadolu Agency.  Bolid, inače, namijenjen za petu sezonu Formule

Mladi Zmajevi neporaženi u Belgiji

Mladi reprezentativci Bosne i Hercegovine odigrali su večeras u Louvainu neriješeno 0:0 sa Belgijom u svom drugom meču kvalifikacija za Euro 2021. Prvi su zaprijetili izabranici Vinka Marinovića. Zinedin Mustedanagić

Lejla Njemčević 2. na Svjetskom kupu u Francuskoj

Bosanska biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je 2. mjesto na Svjetskom kupu u Francuskoj. Treća serija Svjetskog kupa bila je do sada najbrutalnija utrka u organizaciji UCI-ja dužine 101 kilometar sa