Mesud Pezer osvojio zlatnu medalju na Evropskom kupu

Odlične vijesti danas nam stižu iz portugalske Leirije, a ponovo je u centru pažnje jedan od naših sjajnih atletičara.

Zeničanin Mesud Pezer sjajni bacač kugle opravdao je ulogu favorita i osvojio zlatnu medalju na 15. evropskom zimskom bacačkom kupu u konkurenciji mlađih seniora (U-23).

Ovaj 20-godišnjak je pobijedio sa dužinom od 19,44 metra koju je bacio u četvrtoj seriji. Ovaj hitac je za osam centimetara duži od svog dosadašnjeg seniorskog ličnog rekorda ostvarenog prošlog mjeseca u Istanbulu. Pezer je inače prošle godine u Leiriji u istoj konkurenciji osvojio srebro, a ove godine je bivši juniorski prvak iz 2013. godine zasjeo na vrh.

Drugi naš takmičar na ovom takmičenju Dejan Mileusnić nastupit će danas poslijepodne u konkurenciji bacanje koplja.

(sportsport.ba)

Previous Zašto propadaju dokazi o snažnom Bosanskom kraljevstvu?
Next Baždarević objavio spisak za Andoru i Austriju: Uz standardne prvotimce na spisku i nova imena

Slovenački reprezentativac: Želimo izbjeći Bosnu i Hercegovinu, obje utakmice bi bile gostujuće

Izabranici Mehmeda Baždarevića u nedjelju će saznati koja će reprezentacija biti posljednja prepreka u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo u Francuskoj. Naš nacionalni tim u Nyonu će biti nosioc

Ada Avdagić osvojila zlatnu medalju na tekvondo turniru u Varšavi

Takmičarka tekvondo kluba Sarajevo i mlada olimpijska nada Bosne i Hercegovine Ada Avdagić osvojila je zlatnu medalju na međunarodnom tekvondo turniru “Polish Open 2021” u Varšavi. Ona je bila najbolja

Sjećanje na Fikreta Hodžića, legendarnog bosanskog sportistu koji je mučki ubijen tokom agresije

Postavka posvećena Fikretu Hodžiću, istinskoj legendi bosanskohercegovačkog bodybuildinga koji je 15 puta branio titulu državnog prvaka Jugoslavije, a mučki je ubijen 1992. godine na svom kućnom pragu u Trnopolju, predstavljena