U završnici, odnosno svojevrsnom finalu Festivala Baščaršijske noći, doajen bh glumišta, Emir Hadžihafizbegović izvest će u velikoj dvorani BKC-a, 30. jula u 21 sat, svoj autorski projekat, monodramu “Sve je do nas”.
Riječ je o pozorišnom komadu u kojem Hadžihafizbegović vrhunskom glumačkom izvedbom na izuzetno pronicljiv i edukativan način promišlja i progovora o stanju duha koji je, kako smatra, pod ozbiljnom manipulacijom. U predstavi igra profesora matematike koji je dobio otkaz jer je saopštavao surovu istinu i imao petlju da argumentima detektira našu devijantnu stvarnost i da progovori o preovlađujućem mentalnom narativu pohlepe, licemjerstva, pogubnih političkih igara, zapostavljenih vrijednosti prijateljstva, tradicije, kulture.
-Ulaznice se po cijeni od 20 i 30 KM mogu kupiti u biletarnici u BKC-u, svaki radni dan od 10 do 17 sati, subotom do 16 sati. Ulaznice se mogu rezervisati putem telefona 063 505 – 000.