Mostarski klubovi igraju najbolji fudbal u državi – Veležu prvi osvojeni kup, Zrinjskom nova titula u PLBiH

Fudbaleri Veleža iz Mostara osvojili su trofej Kupa Bosne i Hercegovine nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca u finalu protiv FK Sarajeva, javlja AA.

Fudbaleri Sarajeva i Veleža večeras su u Zenici na stadionu “Bilino polje“ igrali finale Kupa Bosne i Hercegovine. Bila je to borba za trofej Kupa BiH, ali i za plasman u kvalifikacijama UEFA-ine Konferencijske lige.

Niti jedan tim se ne može pohvaliti dobrom sezonom u Premijer ligi, pa je ovo bio i meč za spas sezone.

Finale Kupa Bosne i Hercegovine sudio je najbolji bh. arbitar Irfan Peljto, a meč je završen remijem bez golova 0:0.

Pobjednik Kupa BiH odlučen je izvođenjem jedanaesteraca, a više koncentracije i sportske sreće imali su fudbaleri Veleža koji su pobijedili sa 4:3.

Velež je prvi put osvojio Kup Bosne i Hercegovine, a “Rođeni“ se mogu pohvaliti da su dva puta osvajali i Kup maršala Tita (1981. i 1986.).

Mostarci su ove sezone dominirali u bosanskom fudbalu. Pored uspjeha Veleža u kupu, Zrinjski je i prije kraja prvenstva u Premijer Ligi, nadmoćno, osigurao titulu šampiona – sedmu u Bosni i Hercegovini.

Pored mostarskih klubova, takmičenja u Evropi igraće i ekipe Borac Banjaluka i Tuzla City.

(MiruhBosne/Agencije)

Previous Kod Čajniča obilježena 30. godišnjica zločina u kojem su ubijena 42 bošnjačka civila
Next Bosanskohercegovački lingvistički atlas - najveće i „najskuplje” djelo u historiji lingvistike u našoj zemlji

Bosanskog fudbalera Edina Višću na aerodromu u Trabzonu dočekali navijači njegovog novog kluba

Bosanskohercegovački fudbaler Edin Višća doputovao je u Trabzon kako bi se pridružio svom novom timu Trabzonsporu, a u tom crnomorskom gradu su ga dočekali navijači, javlja AA. Višća je danas

Danas veliko finale Red Bull Cliff Divinga u Mostaru

Trening skakača počinje u 14 sati, a takmičenje je na rasporedu od 15 sati. Stari most će za vrijeme takmičenja biti zatvoren za prelazak. Ulaz je slobodan. Sve je spremno

U21: Bosanski zmajevi nadigrali velške zmajeve

„U-21“ reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Trening centru NS/FS BiH u Zenici selekciju Velsa sa 1:0, u susretu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Prvu priliku imao je Đani