Muhamed Bešić pružio sjajnu partiju u pobjedi nad Cityjem

Fudbaler Evertona i reprezentativac Bosne i Hercegovine, Muhamed Bešić, odigrao je odličnu utakmicu za svoj tim u pobjedi Evertona nad Manchester Cityjem od 2-1, u okviru polufinala Carling kupa.

Nakon odličnih pola sata utakmice protiv Tottenhama, u kojoj je njegov ulazak potpuno preokrenuo igru, Muhamed Bešić je sinoć od prve minute startao za svoj Everton u još jednoj velikoj utakmici.

Everton se sastao sa Manchester Cityjem na svom Goodison Parku u okviru polufinala engleskog Carling kupa, a ovaj put za trenera Roberta Martineza nije bilo dileme, već je našem fudbaleru dao mjesto u početnih 11.

Bešić je od prve minute utakmice bio jedan od najboljih fudbalera Evertona i pomagao je domaćem timu da iskontroliše sredinu terena, s obzirom da je na drugoj strani bila ekipa koja uglavnom protiv svih protivnika ima ogroman posjed lopte.

Bešić je tokom prvog poluvremena odigrao jako dobro u defanzivnom segmentu i sjajno je čuvao loptu, a iako Everton nije bio previše opasan za Cityjev gol, očigledna je namjera bila da se sačuva svoja mreža, što je Martinezovom timu i uspjelo. Domaćin je u samom finišu poluvremena došao i do vodstva kada je Argentinac Mori pogodio mrežu Cityja, pa je to donijelo potpuno drugačiju igru u drugom dijelu.

Bešić i Yaya Toure

City je počeo igrati ofanzivnije, ali Bešić je naročito frustrirao Yayu Tourea, koji je odigrao ispodprosječan meč, pošto je stalno bio pod pritiskom našeg veznjaka. Ono što je karakterisalo Bešićev nastup bila je kvalitetna igra u oba smjera. Osim što je fizički dovoljno jak da bude kvalitetan destruktivac protivničke igre, Bešić ima sjajnu viziju za defanzivnog igrača, pa praktično obavlja ulogu koju u drugim ekipama obavljaju dva igrača.

City je u 76. minuti izjednačio pogotkom Jesusa Navasa, a Everton je preko svog najboljeg fudbalera Romelua Lukakua stigao do konačne pobjede od 2-1. Lukaku je pogodio u 78. minuti.

Bešić je na terenu proveo svih 90 minuta, a upravo je on promjena u timu koja je Evertonu donijela nešto pozitivnije rezultate u posljednje dvije teške utakmice, tako da bi i u nastavku sezone trebao dobijati puno veću minutažu.

Naš Bešić proglašen je igračem sinoćnje utakmice!

(mb/novovrijeme.ba)

Previous NBA: Odlični nastupi bosanskih košarkaša (Video)
Next Zenica: Par labudova na rijeci Bosni oduševljava prolaznike (FOTO)

Pred košarkašku utakmicu s Rusijom: Mejdan rasprodan, igrači jedva čekaju meč, selektor se nada pobjedi

Od igrača tražim maksimum, a od publike veliku podršku. Nadam se da će nam to biti dovoljno barem za minimalnu pobjedu da bismo u Švedskoj osigurali nastup na završnici Eurobasketa

TURIZAM

Najbolji svjetski skakači u vodu ponovo u Mostaru

Red Bull Cliff Diving Svjetsko prvenstvo i ove godine dolazi u Bosnu i Hercegovinu. Najbolji svjetski skakači u vodu će 24. septembra na Starom mostu ponovo izvoditi nevjerovatne skokove kojima

Spahić: gospodo, ovo nije vaša privatna imovina nego državna reprezentacija Bosne i Hercegovine!

–Smiješno je i tužno da se na ovaj način trguje u reprezentaciji Bosne i Hercegovine, da se lični interesi stavljaju ispred države i naroda. Tjeranje inata ne smije biti ispred