Na današnji dan KK Bosna osvojila evropski naslov!

Košarkaški klub Bosna je 5. aprila 1979. godine u francuskom Grenoblu ostvarila historijsku pobjedu nad italijanskim Emersonom i postala prvi put prvak Evrope. Pred 12.000 navijača, popularni “Studenti” su slavili veliku pobjedu rezultatom 96:93. To je tada bio najveći uspjeh jugoslovenske, a do danas je najveći bosanskohercegovačke košarke.

Sastav šampionske generacije: Delibašić, Varajić, Vučević, Benaček, Đogić, Bosiočić, Izić, Radovanović, Hadžić, Pešić. Trener ove brilijantne generacije bio je sad već legendarni Bogdan Boša Tanjević. Ova generacija ostala je upisana zlatnim slovima kako u jugoslovenskoj tako i u evropskoj košarci.

U naredne četiri godine Bosna je osvojila još dvije titule prvaka Jugoslavije – u sezonama 1979/80 i 1982/83.

Od značajnih međunarodnih dostignuća treba istaći drugo mjesto na klupskom prvenstvu svijeta, Interkontinentalnom kupu odigranom 1980. godine u Brazilu.

Previous Alpina-Bromy Tešanj investira u nove proizvodne programe - novih 150 radnih mjesta
Next Na Višegradskoj kapiji obilježena 73. godišnjica oslobođenja Sarajeva od fašizma

Paljenjem Olimpijskog plamena na Koševu započeo EYOF 2019

Svečanom ceremonijom otvorenja, defileom zemalja učesnica i paljenjem Olimpijskog plamena, večeras je na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu počeo 14. Evropski omladinski zimski festival (EYOF) – najveći sportski

Karatistkinja iz Cazina osvajačica Svjetskog kupa

Ajla Mahmutović, sedamnaestogodišnja karatistkinja iz Cazina osvojila je prvo mjesto na takmičenju World Youth Cup koji se ove godine održao u hrvatskom Umagu. Ovo najveće karate prvenstvo okupilo je samo