Naši odbojkaši u finalu EP u sjedećoj odbojci

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojici plasirala se u finale EP koje se igra u Turskoj.

Bosanski odbojkaši pobijedili su večeras u polufinalu selekciju Njemačke – 3:1 (25:16; 17:25; 25:23; 25:17).

Za Bosnu i Hercegovinu ovo je nova medalja na velikim takmičenjima, 25-a od 1997. godine.

Na Paraolimpijskim igrama ove godine Bosna i Hercegovina osvojila je bronzu. U međuvremenu, selekcija je dobila novog selektora.

Na EP naši odbojkaši imaju devet osvojenih titula.

Finale se igra u subotu a protivnik je Rusija.

Previous Kako su branioci grada Zmaja od Bosne zaustavili i zaplijenili oklopni voz
Next 'Nisam glup da bi se junačio pred Amerikom'

Krov „Mejdana“ krasi fotografija košarkaških prvakinja Evrope iz 1989. godine

Na današnji dan 1989. godine košarkašice Jedinstva Aide iz Tuzle osvojile su naslov prvakinja Evrope i to je jedina klupska titula u ženskoj konkurenciji osvojena u historiji bosanskohercegovačkog sporta.

Pet medalja za bosanske karatiste na EP

Evropsko prvenstvo za kadete, juniore i U-21 u Pragu je završeno u nedjelju. Bosnu i Hercegovinu je predstavljalo 35 takmičara, a postigli su sljedeće rezultate: Mahir Džuho, borbe U21 -84

Talentovani košarkaš Karahodžić nakon dozvole da nastupa za BiH: Ostvarila se moja najveća životna želja!

Košarkaški savez Bosne i Hercegovine je dva posljednja ljeta pokušavao dobiti dozvolu za nastup Kenana Karahodžića, ali do toga jednostavno nije došlo. Karahodžić je odlukom FIBA-e tek od ove godine