Novi uspjeh: Cerić osvojila srebro na Grand Slamu u Bakuu

Novi sportski uspjeh priredila je bosanskohercegovačka sportska heroina, naša najbolja sportašica ikada Larisa Cerić, koja je na jedom od najačih natjecanja na planeti Grand Slam Baku 2019 osvojila srebrenu medalju.

Ovaj povratak poslije ozbiljne povrede, rupture kvadricepsa, daje nadu za prvu olimpijsku medalju za Bosnu i Hercegovinu. Ovo je još jedna potvrda predanog i više neko uspješnog rada judo aktivista iz JSBIH i osnovnih judo organizacija, saopćeno je iz Judo saveza BiH.

Na Grand Slamu u Bakuu nastupila je i Aleksandra Samardžić koja je u prvom kolu bila uspješnija od predstavnice Rusije Kireeva Taisia, a u drugom kolu eliminisana je od bivše viceprvakinje svijeta Španjolke Bernabeu Marie.

Uz bosanskohercegovačku reprezentaciju bila je i Arijana Jaha, a selektor Branislav Crnogorac je nakon novog sportskog podviga bosanskog judo tima izjavio: “Ovo je samo još jedna potvrda da se Larisa Cerić čvrsto etablirala među najbolje judo takmičare planete”.

Previous Mještani Prusca iftare dočekuju uz pucanj iz ramazanskog topa
Next Najbolji odgovor na rathohuškačke poruke i prijetnje - jačanje državnih institucija i NATO integracije

Takmičenje u češkoj Ostravi: Amel Tuka treći, njegov najbolji rezultat ove sezone

Naš najbolji atletičar Amel Tuka imao je uspješan nastup na atletskom mitingu u Češkoj GOLDEN SPIKE OSTRAVA. Zauzeo je odlično 3. mjesto uz najbolji rezultat ove sezone 1:44.51! -Konačno onaj

Banjaluka: Otvoreno Evropsko prvenstvo u raftingu

Evropsko prvenstvo u raftingu na kojem učestvuje oko 250 takmičara iz 11 zemalja večeras je svečano otvoreno u Rafting centru Kanjon u Banjaluci, javlja AA. Većina takmičara stigla je tokom

Tuka osvojio zlatnu medalju, Pezer bronzani

Na Balkanskom prvenstvu u Turskoj nastupilo je devet takmičara iz Bosne i Hercegovine, od kojih je dvoje osvojilo medalje – Amel Tuka i Mesud Pezer. Amel Tuka je nastupio u