OI: Amel Tuka 6. u finalnoj utrci na 800 metara

Na Olimpijskom stadionu u Tokiju u finalnoj utrci na 800m Amel Tuka je izborio 6.mjesto sa vremenom od 1.45.98, što je njegov najbolji plasman na Olimpijskim igrama.

U ne baš brzoj utrci pobijedio je Kenijac Korir (1:45.06), drugi je bio njegov zemljak Rotich, a Poljak Dobek treći.

Naš atletičar nalazio se u stazi br. 2 i veći dio utrke bio je zatvoren. U toku utrke Amel je zadobio i povredu. U finišu se uspio izvući u treću stazu, ubrzao, ali nije uspio biti među najbolja tri.

Za srebrnog i bronzanog sa svjetskih prvenstava, olimpijska medalja ostale je nedostižna i ovaj put. Mada je bio jako blizu u Tokiju.

Previous “Slobodarski dani viteškog grada Bužima 2021.”
Next Reakcije: Dodika pod hitno treba smijeniti i procesuirati zbog njegovog govora mržnje

U21: Bosanski fudbaleri nadigrali belgijsku reprezentaciju

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom je okončala kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. Rezultat je bio 3:2 za Bosnu i Hercegovinu na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović u Sarajevu. Naši U21

Predstavljen projekt izgradnje sportskih terena na kampusu Univerziteta Džemal’ Bijedić’

Projekt izgradnje sportskih terena na kampusu Univerziteta ”Džemal Bijedić” predstavljen je u utorak u Mostaru te je uručena Odluka o isplati granta od Grada Mostara u iznosu od 600.000 KM

Ćatićev povratak u vrh svjetskog boksa

Bosansko-njemački bokser Adnan Ćatić (Felix Sturm) pobijedio je večeras 24-godišnjeg suparnika Jamesa Krafta (Musa Avdimetaj) i nanio mu prvi poraz u karijeri – u 21. profesionalnoj bokserskoj borbi. Odluka o