Oni pobjeđuju: Amel Tuka (VIDEO)

Svijet ga je upoznao u Monte Carlu. Na mitingu Dijamantne lige postao je vlasnik najboljeg rezultata svijeta i rekorder Balkana.
U Pekingu je osvojio prvu svjetsku medalju za Bosnu i Hercegovinu ali i oduševio sunarodnjake skromnošću i jednostavnošću.
Sa 24 godine, i svjetskom bronzom oko vrata, Amel Tuka ime je, koje u svijetu atletike danas znaju svi.

Amel Tuka večeras nastupa na finalnoj utrci Dijamantske Lige. Utrka će se održati na stadionu Kralj Boduen u belgijskom glavnom gradu Briselu. Utrka na 800m starta u 20:56 sati.

(aljazeera.net/mb)

Previous Kasarna ''Safet Zajko'' pretvorena u najveći park u Sarajevu
Next Vrlo uspješna operacija Armije RBiH: 20. godišnjica oslobođenja Vozuće

Džumhur u 2. kolu najpoznatijeg teniskog turnira: Presretan sam što sam ovakav meč uspio da prikažem na travi

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u 2. kolo Wimbledona, nakon što je bez većih problema svladao Argentinca Renza Olivu 3:0 u setovima, a nakon meča izjavio je da

Del Piero: Džeko je bolji od Lukakua

Edin Džeko bolji je od Romelu Lukakua, rekao je Alessandro Del Piero, proslavljeni bivši italijanski fudbaler, komentarišući za Sky Sport, prenosi AA. Del Piero je za uglednu TV kuću govorio

Dva srebra za našu državu na SP u kick boks-u

Jasmina Merdić na zadnjem Svjetskom seniorskom prvenstvu u kick boks-u održanom u Italiji Lido di Jesolo osvojila srebernu medalju i time postala viceprvak svijeta u kategoriji +70 kg. Jasmina je