Pobjeda Bosne i Hercegovine protiv Rumunije

Reprezentacija Bosne i Hercegovine došla je do prve pobjede u UEFA Ligi nacija slavivši protiv Rumunije rezultatom 1:0.

Junak utakmice odigrane večeras na Bilinom polju u Zenici, kao i prije tri dana u Helsinkiju protiv Finske, bio je sjajni Smail Prevljak, koji je postigao svoj šesti gol u dresu „Zmajeva“.

Bosna i Hercegovina je odlično otvorila meč i od prvog minuta je držala konce igre u svojim rukama. Ređali su se napadi domaće selekcije, ali bez dovoljno sreće i spretnosti u samoj završnici. U jeku te inicijative, u 19. minutu odbrana „Zmajeva“ je napravila kardinalnu grešku, zaboravila na Georgea Puscasa, koji je zaobišao Ibrahima Šehića, ali je njegov udarac u posljednjem momentu Anel Ahmedhodžić izbacio u korner. U 37. minutu Rumuni su imali još jednu odličnu priliku. Ponovo je Puscas ostao samu u šesnaestercu, njegov udarac za 5-6 metara Ibrahim Šehić je odbranio, a odbijenu loptu Andrei Burca šalje pored gola.

U 43. minutu na drugoj strani u dobroj prilici je bio kapiten Edin Džeko, ali njegov udarac golman Rumunije Florin Nita zaustavlja bez većih problema.

Početak drugog poluvremena nije donio mnogo šansi. Selektor BiH Ivaylo Petev je na pauzi napravio trostruku izmjenu i u igru poslao Smaila Prevljaka, Miralema Pjanića i Amira Hadžiahmetovića.

U 67. minutu Bosna i Hercegovina je povela. Haris Duljević je prošao po lijevoj strani, njegov centaršut golman Rumunije kratko odbio, a na pravom mjestu se našao Smail Prevljak i postigao svoj drugi gol u Ligi nacija. Nošeni podrškom sa tribina, Zmajevi su uspjeli sačuvati stečenu prednost do kraja utakmice.

U drugom susretu drugog kola grupe B3 Lige nacija, Finska je u Helsinkiju savladala Crnu Goru rezultatom 2:0. Nakon dva odigrana kola Bosna i Hercegovina i Finska imaju po četiri boda, Crna Gora 3, a Rumunija je bez bodova.

Sljedeću utakmicu Bosna i Hercegovina igra 11. juna u Podgorici protiv Crne Gore sa početkom u 20:45 sati.

Lineup

Previous Cabrio bus Mostar od iduće sedmice vozi hercegovačku rutu ali i gradsku vožnju
Next Nikolaidis o projektu 'Otvoreni Balkan' - katastrofalan po Crnu Goru i Bosnu i Hercegovinu

Sportisti Specijalne Olimpijade Bosne i Hercegovine u Austriji osvojili 14 medalja

Sportisti Specijalne Olimpijade BiH doputovali su danas u Sarajevo nakon učešća na Zimskim olimpijskim igrama u Austriji sa 14 osvojenih medalja, javlja Fena. Izvršna direktorica Specijalne olimpijade Bosne i Hercegovine