Pobjeda Pezera na mitingu u Švedskoj

Danas, 24. juna u švedskom gradu Vaxjo, održan je Međunarodni atletski miting na kojem je u takmičenju bacanje kugle učestvovao bosanskohercegovački rekorder u ovoj disciplini, Mesud Pezer.

Mesudov najbolji hitac danas završio je na dužini od 21,27 m, te s ovom dužinom osim što je osvojio prvo mjesto na ovom turniru, Pezer je ostvario i Olimpijsku normu za naredne Olimpijske igre koje se održavaju 2020. godine u japanskom Tokiju.

„Presretan sam s današnjim rezultatom, posebno se radujem što ću svoju zemlju predstavljati na najeminentnijoj smotri sportista na Svijetu, Olimpijskim igrama u Tokiju sljedeće godine. Ovom prilikom želim se zahvaliti posebno svom Timu i Sponzorima, koji mi svesrdno pomažu da ostvarim dobre rezultate, a naravno zahvalnost dugujem i svim Bosancima i Hercegovcima koji su mi moralna podrška na svakom takmičenju“ – istakao je naš atletičar.

Previous Cerić osvojila srebro na Evropskim igrama u Minsku
Next Nakon novih fabrika u Bosni, firma iz Gradačca investira u susjedstvo

Svjetski kup: Muzaferija osvojila prve bodove za Bosnu i Hercegovinu

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija prva je skijašica u historiji koja je osvojila bodove za našu zemlju na svjetskom kupu. Elvedina Muzaferija je osvojila 29. mjesto u kombinaciji voženoj u

Halilhodžić novi selektor Maroka

Bosanskohercegovački fudbalski trener Vahid Halilhodžić novi je selektor reprezentacije Maroka, prenose agencije. Na klupi Maroka Halilhodžić je zamijenio Francuza Hervea Renarda koji je podnio ostavku nakon ispadanja u osmini finala

Bosanski juniori pobijedili Luksemburg, seniorima prijeko potreban psiholog

U-19 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je sa 1:0 selekciju Luksemburga koja je ujedno i domaćin turnira grupe 11 prvog kruga kvalifikacija za EURO 2024. Susret je odigran u mjestu