Pogledajte golijadu Zmajeva! Selektor: Mi više nemamo pravo na kiks

Naša fudbalska reprezentacija nakon dva poraza u susretima s Finskom i Italijom, večeras je ubilježila visoku pobjedu protiv Lihtenštajna u kvalifikacijama za EP.

Zmajevi su poveli golom Amera Gojaka u 11. minuti, asistirao je kapiten Edin Džeko. I pored bolje igre i terenske inicijative na novi gol se čekalo sve do 80. minute kada je u golu gostiju završila loptu koju je šutirao Haris Duljević. Lopta je zakačila igrače Lihtenštajna, tako da je autogol pripisan A. Malinu.

Potom su pogađali Džeko (85.), na asistenciju Gojaka iz kornera. Edin Višća u 87., te ponovo odlični Gojak u 89.

„Dosta smo se mučili sa ekipom protiv koje smo mislili da će neće biti teško. Nismo se dobro kretali. Kad je Duljević postigao gol bilo je lakše. Na kraju smo ostvarili pobjedu koja je i previsoka u odnosu na igru koju smo prikazali. Protiv Armenije ćemo morati puno bolje. Gledali smo poluvrijeme njihove utakmice sa Italijom. Igrali su dobro i moraćemo imati bolji pristup“, rekao je selektor Robert Prosinečki poslije meča.

Prosinečki je prokomentarisao i naredne utakmice u kvalifikacijama:

„Mi više nemamo pravo na kiks. Moramo pobijediti sve do kraja. Vjerujem da će ključna utakmica biti sa Finskom na našem terenu. Za njih su svi mislili da je loša ekipa, međutim oni još nemaju poraza. Motivacije ne bi trebalo da nam fali jer bi nas svaka greška odaljila od Evropskog prvenstva.“

Klikom na video pogledajte golove sa meča u Zenici – Bosna i Hercegovina 5:0 Lihtenštajn.

Poslije 5. kola, prvo mjesto u grupi ”J” zauzima Italija sa maksimalnih 15 bodova, Finska je druga sa 12, a slijede Bosna i Hercegovina sa 7, Armenija 6, Grčka 4 i Lihtenštajn bez ijednog osvojenog boda.

Previous Kvalifikacije za Euro 2020: Pobjeda Bosne u Zenici
Next Vispak značajno povećao izvoz

Bosanski jiu jitsu takmičari osvojili četiri medalje na SP u Abu Dhabiju

Bosanskohercegovački takmičari u jiu jitsi  osvojili su četiri medalje  na UAEJJF Svjetskom prvenstvu u glavnom gradu Ujedinjenih Arapskih Emirata – Abu Dhabiju. Nasjajnije odličje osvojio je  Fuad Saračević, (R-temActiv), srebro je

Talentovani fudbaler: Rođen u Sloveniji, igra u Austriji – odabrao bosansku reprezentaciju

Čini se da je slovenska reprezentacija izgubila “borbu” za nadarenog braniča koji kruh zarađuje u austrijskoj Bundesligi. Od sada će Tarik Muharemović predstavljati boje Bosne i Hercegovine, pišu sportski mediji

Bosanski košarkaši dočekuju Francuze u Tuzli, pokrovitelj utakmice Vlada TK

Pripreme muške košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine za start kvalifikacija za Eurobasket 2025 započele su sinoć, treningom u tuzlanskom Mejdanu. Selektoru Adisu Bećiragiću na raspolaganju su Edin Atić, Amar Gegić,