Home » Poruka iz Banjaluke: Moja zemljo, srećan ti Dan nezavisnosti!
BOSANSKA RAZGLEDNICA RIJEČ

Poruka iz Banjaluke: Moja zemljo, srećan ti Dan nezavisnosti!

Srećan ti praznik moja zemljo!

Srećan ti Dan nezavisnosti!

Dobra si ti kakvi smo mi!

Da upola budemo dobri kao ti i da se izborimo sa pola onih koji se kriju iza tvog imena, a nisu te dostojni!

Da nam budeš duplo jača od onih koji te ne vole! Da nam budeš dva puta bolja kuća za nas koji smo tvoji i da te dva puta jače pravimo, duplo boljom domovinom!

Gledam kamen, nebo, vodu, vazduh, dišem te, zemljo moja! Vjeruj u nas, tvoje kćeri i sinove.

Imaćemo svijet pod nogama, ali ovu SLOBODU I NEBO NAD NAMA, samo nam ti daješ Bosno i Hercegovino! – napisao je novinar iz Banjaluke Dragan Bursać.

Lijepe riječi iz grada na Vrbasu. Iz Banjaluke u kojoj se sinoć igrao fudbal, derbi Premijer lige. Borac je izgubio od Sarajeva (0:2), ali veći poraz za Banjaluku bilo je veličanje genocida u Srebrenici i pozivanje na ubistva, a koje se moglo čuti sa tribina.

Ipak, raduje da ima izuzetaka.