Premijer liga Bosne i Hercegovine: Pobjeda Sarajeva u gradskom derbiju na Koševu

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su veliku pobjedu protiv gradskog rivala Željezničara u 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. U 117. vječitom derbiju, igranom danas na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase“ domaći su slavili rezultatom 2:1 (2:1).

Ovim trijumfom “bordo“ klub je na najbolji mogući način iskoristio današnji poraz drugoplasiranog Zrinjskog i pobjegao na pet bodova prednosti.

Sarajevo je povelo u 16. minuti kada je Mersudin Ahmetović sjajno reagovao na dodavanje Miloša Stanojevića i sa pet metara pogodio mrežu. Međutim, “bordo“ tim nije dugo bio u vodstvu. Već u 19. minuti Sulejman Krpić izjednačio je iz penala na 1:1. Prethodno je Stanojević u kaznenom prostoru Sarajeva srušio Mladena Veselinovića, a sudija Irfan Peljto pokazao je na bijelu tačku. Tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu. “Željo“ je u 24. minuti ostao sa igračem manje na terenu, pošto je Miloš Bakrač dobio drugi žuti karton. Sarajevo je jako brzo iskoristilo prednost, a ponovo je strijelac bio Ahmetović. Ovoga puta napadač “bordo“ tima je u 30. minuti prelijepim udarcem glavom savladao nemoćnog Irfana Fejzića.

U nastavku nije bilo previše uzbuđenja. “Bordo“ tim je znao iskoristiti brojčanu prednost na terenu i sačuvati vodstvo.

Nakon 16 odigranih kola u Premijer ligi Bosne i Hercegovine lider je Sarajevo sa 36 bodova, slijedi Zrinjski sa 31, dok je Željezničar treći sa 28.

Previous Komšić: Građani primorani da se brane od produbljivanja diskriminacije
Next Zavičajni muzej Visoko: Čuvar vrijednih eksponata prirodnog i kulturnog naslijeđa

Vujošević saopštio širi spisak igrača za za IV ciklus kvalifikacionih utakmica za Svjetsko prvenstvo 2019.

Stručni štab muške seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine na čelu sa selektorom Duškom Vujoševićem, saopštio je danas spisak od 24 igrača za IV ciklus kvalifikacionih utakmica za Svjetsko prvenstvo

“Burek sa sirom” i “Nož, žica, Srebrenica” – civilizacijska razlika

Fudbalski meč između reprezentacija Crne Gore i Bosne i Hercegovine odigran u subotu veče pod Goricom bio je više od igre. Rezultat 1:1 u meču trećeg kola B Lige nacija

Na današnji dan: Nije bio ofsajd!

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine prije tačno tri godine ispala je sa Mundijala u Brazilu, a ko zna šta bi bilo da Džeki nije sviran ofsajd Na današnji dan prije