Pripreme za EYOF: Na Bjelašnicu stigli novi ratraci
U svrhu pojačanja mehanizacije, kako zbog potreba ski centra Bjelašnica, tako i zbog organizacije olimpijade mladih EYOF 2019., KJP ZOI’84 je završio nabavku i dopremu dva nova ratraka koji su bili testni modeli na francuskim skijalištima.
Modeli nabavljenih mašina su Alpine 510 i namjenjeni su kvalitetnom uređenju skijaških površina te su dodatno opremljene priključnicama za snow park i špurnjakom za biatlon.
Mi se nadamo da će nova oprema biti od koristi dugi niz godina i da će zaista podići nivo skijanja na viši nivo.
-Danas je na Bjelašnici sunčano i hladno, – 13 stepeni jutrošnja temperatura.
Radi šestosjedna žičara te liftovi BX i K1.
Staze su uređene i čekaju skijaše.
Na Igmanu – Malo polje u funkciji su dvosjedna žičara i baby lift.
(MiruhBosne/Ski.ba)
You might also like
Mediji u Srbiji! Neum: Bosansko more nova turistička atrakcija
Još su se u junu ugostitelji iz Neuma čudili navali srpskih turista i brinuli da li će imati kapaciteta da ih smjeste, a, kako stvari stoje, ovog ljeta bosansko more
Sarajevo i Rim povezani aviolinijom, od novembra redovni letovi (VIDEO)
Sarajevo i Rim povezani su aviolinijom bosanskohercegovačke kompanije FlyBosnia, danas je upriličena promotivna vožnja, a redovni letovi će početi u novembru.
Drveni mlin u Tržačkim Raštelama jedinstven u Bosni i Hercegovini
Stari mlin u Tržačkim Raštelama zahvaljujući inicijativi mještana ovog naselja, još uvijek stoji na istom mjestu i prkosi zubu vremena. Niko ne zna tačan datum njegove gradnje, ali prema