Proizraelski aktivisti su se razbjesnili nakon što je dječja zabavljačica, gospođa Rachel, sugerirala da bi finansiranje izraelske vojske bilo nemoralno zbog genocida u Gazi.
Ovaj ispad je posljednji u nizu protiv gospođe Rachel, koja je postala vodeća zagovornica sigurnosti djece u Palestini i drugim dijelovima svijeta razorenim ratom.
„Nije kršćanski glasati za finansiranje izraelske vojske kada oni čine genocid“, napisala je gospođa Rachel, pravog imena Rachel Accurso, na Threads.
„Hrišćanski je pomagati siromašnima, pomagati bolesnima i voljeti svog bližnjeg“, nastavila je, prenosi The New Arab.
Objava je izazvala gnjev proizraelskih profila na društvenim mrežama, koji su popularnu YouTuberku optužili za antisemitizam.
„Rachel Accurso, Netflixova zvijezda poznata milionima mališana kao Ms. Rachel, u nedjelju je eskalirala svoju fanatičnu kampanju protiv Jevreja i Izraela pozivajući se na Isusa kako bi osudila američku podršku jevrejskoj državi“, napisao je Kevin Deutsch, autor bloga After October 7.
„Već sam to rekla i reći ću ponovo: ova žena je zla“, odgovorila je korisnica X Tali Goldsheft.
Međutim, mnogi drugi korisnici društvenih mreža stali su u odbranu gospođe Rachel, ističući apsurdnost situacije.
„Izgleda da je gospođica Rachel „zla“ jer ne želi finansirati bombardiranje djece u Gazi i govori da je Isus bio o ljubavi, a ne o ratu. Ovi ljudi su izgubili poentu“, napisao je novinar Mehdi Hasan kao odgovor na Goldsheftovu objavu.
“Ljut si na nju jer želi da djeca žive?“, rekao je drugi korisnik društvenih mreža.
Gospođa Rachel, koja ima preko 20 miliona pratilaca na YouTubeu, posljednjih godina je često bila meta proizraelskih aktivista zbog svog protivljenja izraelskom ratu u Gazi.
Prošlog mjeseca, iskoristila je svoju platformu da pozove na oslobađanje pedijatra iz Gaze, dr. Hussama Abu Safiye , kojeg Izrael drži više od 500 dana.
Dječja edukatorica je također snimila saradnju s Palestincima iz Gaze, uključujući djecu ranjenu u izraelskom napadu.
Video snimci su također izazvali prezir proizraelskih korisnika društvenih mreža, koji su optužili gospođu Rachel za širenje “krvavih kleveta” o Jevrejima.
Proizraelska grupa Stop Antisemitism uvrstila je 2025. godine gospođu Rachel među deset nominovanih za nagradu “Antisemitka godine” zbog njenog zalaganja za Gazu.









