Home » Pulski filmski festival otvoren uz poruke antifašizma
KULTURA I UMJETNOST

Pulski filmski festival otvoren uz poruke antifašizma

 U krcatoj Areni u četvrtak navečer otvoreno je 72. izdanje Pulskog filmskog festivala.

Na sceni Arene hrvatsku himnu izveo je Damir Urban uz pratnju Luke Tomana na gitari, a brojni iz publike pridružili su im se pjevajući s njima himnu Istarske županije “Krasna zemljo, Istro mila”. Članovi Saveza udruga antifašista Istre podigli su zastave Hrvatske i Istarske županije.

U izvedbi pulskog zbora Praksa i uz pratnju bubnjara uslijedila je pjesma “Bella ciao” okončana parolom “Smrt fašizmu, sloboda narodu” i nagrađena dugim aplauzom publike, navode organizatori.

Ovaj potez mnogi su protumačili kao otklon od onoga što se prethodne sedmice dešavalo u Zagrebu, u kontekstu megalomanskog koncertnog skupa koji koketira s fašizmom – što je zgrozilo region i dobar dio Evrope, ali i dio javnosti u RH.

Na filmskom platnu istaknuta je i poruka ’80 godina od pobjede nad fašizmom’.

Pula Film Festival je manifestacija duge tradicije i bio je najznačajnija filmska smotra SFRJ. Zlatna arena je službena nagrada festivala.

 

(MiruhBosne)