Red Bull Cliff Diving u Mostaru: Pobjednici Gary Hunt i Adriana Jimenez

Pobjednici Red Bull Cliff Divinga u Mostaru nakon vratolomnih skokova sa Starog mosta u Neretvu danas su Britanac Gary Hunti Meksikanka Adriana Jimenez (MEX).

Akrobatskim skokovima sa Starog mosta s visine od 27 metara među 14 muškaraca šampionsku titulu u Mostau po drugi put je osvojio Britanac Gary Hunti, a drugo mjesto osvojio je prošlogodišnji pobjednik Michael Navratil dok se za treće mjesto izborio Catalin Preda (ROU).

U tijesnoj utrci među 7 najboljih skakačica svijeta titulu najbolje spektakularnim skokom od 21 metra sa Starog mosta osvojila je Adriana Jimenez (MEX), a drugo mjesto Rhiannan Iffland (AUS) dok se za treće mjesto izborila Jessica Macaulay (UK).

Ovogodišnje prvenstvo je deseto jubilarno po redu i najveće dosad, a najbolji svjetski skakači skokovima s UNESCO-ovog spomenika odredili su svoj put do posljednjeg takmičenja za šampionsku titulu svijeta u Polignano a Mare na jugu Italije 23. septembra ove godine.

Spektakl u finalnom takmičenja najboljih svjetskih skakača na Starom mostu, koji Mostar i Bosnu i Hercegovinu stavlja u centar svjetske javnosti, počelo je u 12 sati, a pratilo ga je uživo na hiljade ljudi, te putem medija nemjerljivo veći auditorij.

Previous Mladi reprezentativci Bosne i Hercegovine bolji od Švicarske!
Next Liga nacija: Pobjeda Bosne i Hercegovine u Belfastu

ZMAJEVI OTPUTOVALI U FIRENCU

„A“ reprezentativci Bosne i Hercegovine su danas sa Međunarodnog aerodroma Sarajevo otputovali za Firencu. Izabranici Dušana Bajevića će na stadionu Artemio Franchi sutra u 20:45 sati odigrati svoj prvi meč

BH RAZGLEDNICA

Zastava na vrhu planine Velež u čast Armije Republike BiH!

Povodom obilježavanja Dana Armije Republike Bosne i Hercegovine, grupa zaposlenika: Semir Šejtanić, Alen Jaganjac, Tarik Ćenan, Emir Nezirović, i učenici Sajra Bojčić i Danin Kazić, izvela je pohod na jedan

Naši mladi kickboxeri osvojili 14 medalja na EP-u u Mađarskoj

Kickbox reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je 14 medalja na Evropskom prvenstvu za djecu, kadete i juniore u mađarskom Gyoru. Zlatnu medalju osvojila je Adna Behrem, dok su srebrene odnijeli Zaim