Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila bronzu na EP-u

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Poreču.

Izabranici selektora Mirze Hrustemovića u susretu za treće mjesto danas su pobijedili domaću selekciju Hrvatske sa 3:0 (25:21, 25:16, 25:18).

Bh. odbojkaši u polufinalu su nakon velike borbe u pet setova zaustavljeni od Rusije sa 3:2. Bio je to prvi poraz bh. tima od jedne evropske ekipe nakon 18 godina dominacije. U tom periodu reprezentacija BiH je osvojila čak devet uzastopnih titula evropskog prvaka.

Odbojkašima BiH, pored devet zlatnim odličja, to je druga evropska bronza, nakon što su prvu osvojili 1997. godine u Tallinu. U meču za titulu igrat će Rusija i Ukrajina, dok će se u ženskom finalu također sastati te dvije zemlje.

Previous Tvornici BNT Novi Travnik 300.000 KM za razvojne projekte - BNT razvija minobacač dugog dometa
Next Sanjin Pehlivanović: Mogu pobijediti svakog protivnika (Video)

Tuka pobjednik utrke na mitingu u Italiji: Amelovo najbolje vrijeme ove sezone

Amel Tuka slavio je sinoć na mitingu u italijanskoj Brugneri u utrci na 800 metara s vremenom 1:44.80. Prvi put u sezoni Tuka je istrčao trku u vremenu ispod 1:45.

Bosanska reprezentativka Jones: Uzbudljivo je što ćemo igrati pred našim navijačima

Održana je press konferencija ženske košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine, koja okupila se jučer u Sarajevu, uoči prvih utakmica kvalifikacija za Eurobasket 2023. godine u Sloveniji i Izraelu. Na današnjoj

Košarka: Bosna i Hercegovina večeras protiv moćne Francuske

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras će protiv selekcije Francuske igrati meč petog kola E-grupe kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini. Francuzi su u Tuzlu doputovali u