Rukometaši Bosne i Hercegovine bolji od Finske

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je večeras u Goraždu izabranu selekciju Finske u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Rezlutat je bio 34:23. Bio je to drugi trijumf nad Fincima u par dana.

Slično kao i u prvom meču otvorili smo dobro meč i već na startu poveli sa 4:1, a do 14. minute bilo je 8:4 uz po tri gola Panića i Prcea sa sedam metara. Iako smo nakon toga upali u malu napadačku krizu brzo smo se konsolidovali, te je u 19. minuti bilo 11:6.

Golovima Senjamina Burića u 22. minuti otišli smo na plus sedam (15:8), te je već tada meč bio praktično riješen. Uslijedila su još tri brza gola i nakon vodstva 18:8 u 26. minuti Finici su zatražili time out.

Gosti su do kraja prvog dijela uspjeli da se donekle konsoliduju, pa se na odmor otišlo rezultatom 19:12. Najefikasniji u prvom dijelu bio je Panić sa četiri gola, dok su S. Burić i Prce postigli po tri.

U nastavku se većim dijelom igrao gol za gol, ali i dalje smo igrali jaku odbranu uz odlično izdanje kapitena Terzića, a u posljednih desetak minuta uspjeli smo stvoriti i dvocifrenu prednost koja je na kraju iznosila ubjedljivih 34:23.

U punoj  Gradskoj dvorani „Mirsad Hurić‘ publika je vidjela ono zbog čega je i došla – dobru igru, konstantno vodstvo i ubjedljivu pobjedu naše reprezentacije.

Ovom pobjedom naši su rukometaši povećali svoje šanse za plasman na EP.

(MiruhBosne/SCSport)

Previous Bosanska tradicija: Saz, ljepota zvuka (Video)
Next Fantastična utakmica Edina Džeke: Dva gola Milanu za vodeće mjesto na listi strijelaca Serie A

Reprezentativci nakon utakmice: Bilo je prelijepo, čovjek može samo uživati u ovakvim utakmicama

Izjave reprezentativaca i selektora nakon prijateljskog susreta u Beču između Austrije i Bosne i Hercegovine… Ervin Zukanović Lijevi bočni igrač fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, koji se na najbolji način

Lejla Tanović ušla u top 50 biciklistkinja Svjetske rang liste

Najuspješnija bosanskohercegovačka biciklistkinja i 14 puta državna prvakinja Lejla Tanović napravila je historijski napredak na listi Međunarodne biciklističke unije (UCI ) za Bosnu i Hercegovinu, kao i najbolji lični plasman

Olimpijski komitet BiH: Lana Pudar najbolji sportista za 2023. godinu

Plivačica Lana Pudar proglašena je najboljim sportistom za 2023. godinu na manifestaciji “Izbor sportiste godine”, koju je u četvrtak u Sarajevu organizirao Olimpijski komitet Bosne i Hercegovine, javlja Anadolu. U