Rukometaši Bosne i Hercegovine pobjedom nad Litvanijom potvrdili plasman u baraž (Foto)

U posljednjem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Francuskoj 2017. godine, naša reprezentacija je slavila (31:22) protiv selekcije Litvanije.

Litvanci su krenuli ofanzivno u meč i nakon sedam minuta imali su tri razlike, bilo je 1:3 da bi u desetoj preko Zulfića izjednačili na 4:4.

Potom se igralo gol za gol do 21. minute kada naša reprezentacija preko Prcea dolazi u vodstvo od jednog gola razlike.

Golom Josipa Perića u posljednjim trenucima utakmice dolazimo do vodstva od 15:14 nakon prvog dijela. I u nastavku se igralo gol za gol sve do 39. minute utakmice kada sa dva uzastopna gola Panića stižemo po prvi put na dva gola razlike, 19:17.

Nastavili smo sa odličnom igrom i u nastavku, pa smo u 44. minuti preko Burića stigli do tri razlike, 21:18. Svega dvije minute poslije na semaforu tuzlanskog Mejdana bilo je 21:21 da bi potom mi odgovorili serijom 8:0 i pitanje pobjednika je bilo riješeno. U tom periodu Litvance smo držali bez gola 12 minuta.

Bosnu i Hercegovinu je do pobjede vodio Malinović sa šest golova iz sedam pokušaja dok su Burić i Prce dodali po pet, a Ovčina i Panić su susret završili sa po tri gola. Dodajmo da je Mario Blažević skupio 11 odbrana, a Benjamin Burić šest.

12540496_10208758785995225_218502092_n

Kod selekcije Litvanije Pantreikis je bio najefikasniji sa šest golova, a Pazemeckas je zabilježio isto toliko odbrana.

(scsport/mb)

Previous Kako je ARBiH oslobodila Grabež kod Bihaća (Video)
Next Australian Open: Bašić i Džumhur u 2. kolu

Milan Đurić: Džeko i Ibišević su veliki igrači od kojih puno mogu naučiti

Milan Đurić je u ponedjeljak iz Italije doputovao u domovinu, gdje se odmah stavio na raspolaganje selektoru A reprezentacije Bosne i Hercegovine Mehmedu Baždareviću. Jedan od trojice novajlija u reprezentaciji

Makedonija osigurala baraž za Svjetsko prvenstvo u Kataru

Sjeverna Makedonija izborila je baraž za Svjetsko prvenstvo u Kataru nakon velike pobjede protiv Islanda večeras u Skoplju rezultatom 3:1. U grupi “J” odigrane su tri utakmice posljednjeg kola kvalifikacija

Kick box – Reprezentativci Bosne i Hercegovine osvojili četiri medalje na SP u Portugalu

Reprezentativci Bosne i Hercegovine u kikboksu osvojili su četiri medalje, tri u seniorskoj i jednu u konkurenciji veterana, na Svjetskom prvenstvu u portugalskom gradu Albufeira.  Jasmina Merdić se u polufinalnoj