Rukometaši Bosne i Hercegovine savladali Švicarsku za plasman u baraž

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izborila je plasman u baraž za Svjetsko prvenstvo savladavši večeras Švicarsku u tuzlanskom Mejdanu.

Rukometaši BiH su slavili veliku pobjedu protiv Švicaraca rezultatom 21:15. Bila je to pobjeda za prvo mjesto u grupi 6 i plasman u baraž za prvenstvo naredne godine u Danskoj i Njemačkoj.

Heroj bh. selekcije večeras bio je golman Benjamin Burić koji je odbranio čak 20 udaraca švicarskih rukometaša.

Prvo poluvrijeme BiH je dobila rezultatom 11:6 uz, prije svega, sjajnu igru u odbrani koja je Švicarce ograničila na tek šest golova.

Drugo poluvrijeme u sjajnoj atmosferi tuzlanskog Mejdana donijelo je puno zanimljiviji rukomet i veliku neizvjesnost.

Nakon što su u 38. minuti imali šest golova prednost (13:7) rukometaši BiH su dopustili Švicarcima da smanje prednost na gol zaostatka u 51. minuti (16:15).

Ipak predvođeni sjajnim Burićem BiH je uspjela napraviti razliku i doći do pobjede.

Bosna i Hercegovina je u grupi 6 završila prva s tri pobjede i porazom.

Izvor: Agencije

Previous Tuzla: Sjajna atmosfera uoči meča sa Švicarskom
Next Slavonci u Bosni i Hercegovini lani ostavili više od 36 miliona maraka

Belmin Godinjak i Zoe Hamel pobjednici triatlon Kupa ‘Kulin Ban Boračko jezero 2022.’

Belmin Godinjak (Bosna i Hercegovina) i Zoe Hamel (Francuska) pobjednici su 19. Međunarodnog sprint triatlon Kupa “Kulin Ban Boračko jezero 2022”.  Kod mučkaraca drugo mjesto je pripalo Mustafi Jamaku (BiH),

Džumhur večeras protiv Raonića igra za četvrtfinale Mastersa u Miamiju

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir večeras igra meč osmine finala ATP turnira iz Masters serije 1000 u Miamiju. Nakon sjajnih igra na turniru na kojem je eliminirao  Argentinca Leonarda Mayera, Španca

Taekwondo: Zlatna medalja Džejle Makaš na Evropskom kadetskom prvenstvu (Video)

Mlada bosanskohercegovačka taekwondo reprezentativka Džejla Makaš osvojila je zlatnu medalju na Evropskom kadetskom prvenstvu koje se održava u španskom odmaralištu Marine d’or. Reprezentaciju Bosne i Hercegovine na tom takmičenju predstavlja 11 takmičara