Sanjin Pehlivanović dvostruki evropski prvak u bilijaru

Mladi bosanskohercegovački igrač bilijara Sanjin Pehlivanović osvojio je dvije zlatne i jednu srebrenu medalju na jučer završenom evropskom prvenstvu u kategoriji do 17 godina u holandskom Leendeu.

Na ovom sjajnom organizovanom takmičenju i Bosna i Hercegovina je imala svog predstavnika, višestrukog juniorskog prvaka Evrope, koje je i ove godine svojim sjajnim igrama i bespoštednom borbom omogćio da se naša himna čuje dva puta.

Prvo je na programu bila disciplina ‘straight pool’ u kojoj je naš Sanjin Pehlivanović zauzeo drugo mjesto, dok je trijumfovao u disciplinama ‘8 ball’ i ‘9 ball’.

Sanjin je najuspješniji muški takmičar na ovom Evropskom prvenstvu.

Bilo je ovo još jedno sjajno Evropsko juniorsko prvenstvo u kojem je naš najbolji takmičar izborio učešće na svjetskom juniorskom prvenstvu koje će se održati u Moskvi u novembru mjesecu.

Previous Na tribini o Aliji Izetbegoviću naglašena vrijednost njegovog srednjeg puta
Next Kod Gradačca se podiže spomenik svim braniocima Bosne i Hercegovine

Kapiten U19 reprezentacije nakon pobjede nad prvakom Evrope: ‘Kako te volim Domovino moja’

Naši juniorski fudbalski reprezentativci obradovali su mnoge savladavši favorizovane Francuze (2:0), aktuelne evropske šampione i ujedno domaćine ovog kvalifikacionog turnira za naredni EURO. Nakon utakmice oglasio se kapiten reprezentacije Zinedin

Bosna i Hercegovina će na novoj FIFA rang listi biti najbolje plasirana reprezentacija u regionu

Na početku sljedećeg mjeseca FIFA će ‘izbaciti’ novi poredak najboljih reprezentacija svijeta. Naša fudbalska rerpezentacija će na najnovijoj FIFA rang listi napredovati za jedno mjesto, te će biti 20. selekcija

Odbojkaši Bosne i Hercegovine pobijedili Srbiju sa 3:0 na otvaranju SP-a u Sarajevu

Muška reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci u uvodnom susretu 13. svjetskog prvenstva u Sarajevu, danas je pobijedila selekciju Srbije sa 3:0 (25:17. 25:7, 25:22). Izabranici selektora Ifeta Mahumtovića