Home » Sarajevo i Željezničar podijelili bodove u gradskom derbiju
NAŠI DANI

Sarajevo i Željezničar podijelili bodove u gradskom derbiju

Najveća utakmica bosanskohercegovačkog fudbala između gradskih rivala Sarajeva i Željezničara, odigrana večeras na stadionu “Asim Ferhatović Hase”, završena je neriješenim rezultatom 1:1, javlja Anadolu.

Željezničar je već u 3. minuti utakmice imao dvije ogromne šanse nakon što je jedna visoka lopta pogodila prečku gola Sarajeva. Pet minuta kasnije Sarajevo je uzvratilo preko Guliashvillia koji je glavom šutirao s nekoliko metara od gola.

Pred kraj prvog poluvremena, u 42. minuti, Željezničar je došao u vodstvo golom Boljevića nakon asistencije Hiroša.

U drugom poluvremenu, u kojem je Sarajevo bilo opasnije, Soldo je u 62. minuti nakon kornera pogodio za poravnanje rezultata. Lulić je izveo korner, Đuričković je prebacio loptu, a Soldo pogodio mrežu gostiju.

Do kraja utakmice, Sarajevo je imao inicijativu i stvaralo šanse, ali Oliveira, Kyeremeh, Mustafić, Beganović i Turkeš nisu bili dovoljno precizni.

Prvo mjesto na tabeli WWIN lige Bosne i Hercegovine nakon osam nepotpunih kola drži Sarajevo sa 17 bodova iz sedam utakmica. Drugi je Zrinjski s bodom manje iz utakmice manje dok je Željezničar treći s 14 bodova iz osam utakmica.

Izvor: Agencije