Seria A: Pjanić i Džeko srušili italijanskog prvaka (VIDEO)

Jedan od najvećih derbija italijanskog, ali i evropskog fudbala, pripao je igračima Rome, koji su na domaćem terenu savladali Juventus rezultatom – 2:1.

Vučica je odigrala odlično protiv aktuelnog prvaka Italije, a golove su postigli bosanskohercegovački reprezentativci Miralem Pjanić i Edin Džeko.

Veznjak rimskog sastava sjajno je pogodio u 61. minuti iz slobodnog udarca, a golman gostiju Buffon nije se ni pomjerio. Prethodno je na 20-ak metara srušen Džeko, koji se u 79. minuti i sam upisao u strijelce.

Zanimljivo je da su oba naša reprezentativca zaradila i javnu opomenu, a gostima su dodijeljenja dva crvena kartona. Rubinho je isključen na klupi, a teren je prije posljednjeg sudijskog zvižduka morao napustiti Evra.

Juventus je tri minute prije kraja utakmice stigao do počasnog gola, a mrežu domaćih zatresao je Dybala.

(Faktor.ba)

Previous Građani Sarajeva i Bihaća o zabrani izvoza mlijeka u EU: Kupujmo domaće!
Next Čuvari srca Bosne: Plotunom topa sa Žute tabije Sarajevo slavi Prvi korpus

NAŠI DANI

Dijamantska liga: Amel Tuka treći u Briselu

Amel Tuka, najbolji bh. atletičar, osvojio je treće mjesto na mitingu Dijamantske lige u Briselu. Naš najbolji atletičar u izuzetno jakoj konkurenciji na 800 metara istrčao je vrijeme 1:44.54, što mu je najbolje

St Louis će biti bogatiji za još jednog Bosanca – transfer Selmira Pidre u MLS ligu

Fudbalski klub Sarajevo s ponosom objavljuje da je zaključen historijski transfer Selmira Pidre u MLS ligu, u fudbalski klub St Louis CITY SC kojem će se pridružiti u julu 2022,

Bosanski rukometaši pred duel sa Njemačkom: Zalaganjem i borbenošću do plasmana na EP

Rukometnu reprezentaciju Bosne i Hercegovine u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo 2022. godine ove sedmice čekaju dva veoma teška duela. Prvi sa Njemačkom u četvrtak u Bugojnu, a zatim