SP: Muzaferija 15. u alpskoj kombinaciji

Bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je 15. mjesto u alpskoj kombinaciji na Svjetskom prvenstvu u Courchevel Meribelu.

Muzaferija je nakon prve vožnje superveleslaloma zauzimala 24. mjesto, ali je u drugoj vožnji slaloma popravila plasman, najviše zahvaljujuću odustajanju nekoliko skijašica.

Italijanka Federice Brignone, koja je bila najbolja nakon superveleslaloma na kraju je došla do zlatne medalje. Srebro je osvojila Švicarka Wendy Holdener, a bronzu Austrijanka Ricarda Haaser.

Elvedina Muzaferija će u nastavku prvenstva nastupiti u još dvije trke, superveleslalomu 8. i spustu 11. februara.

Izvor: Agencije

Previous Bošnjaci Bayrampaše u Istanbulu se organizirali i u rekordnom roku prikupili pomoć za stanovnike stradalih područja
Next NUB BiH promovirao novi broj časopisa 'Bosniaca', međunarodni naučni i stručni časopis

Liga prvaka: Džeko postigao dva gola engleskom prvaku, Pjanić strijelac u pobjedi Juventusa (VIDEO)

Utakmice nogometne Lige prvaka u grupama A, B, C i D odigrane su večeras, a dva bosanskohercegovačka igrača koja nastupaju za Juventus, Miralem Pjanić te Edin Džeko za Romu odigrali

Tuka u Rabatu osvojio peto mjesto u trci na 800 metara Dijamantne lige

Bosanskohercegovački srednjeprugaš Amel Tuka osvojio je peto mjesto marokanskom Rabatu u konkurenciji 11 atletičara u trci na 800 metara 4. ovosezonskog mitinga Dijamantne lige. Tuka je na Stadionu “Princ Moulay

Australian Open: Bašić i Džumhur u 2. kolu

Oba naša tenisera ostvarili su pobjede u prvom kolu Australian Opena. Bašić je savladao Holanđanina Robina Haasea, trenutno 64. igrača na ATP listi, rezultatom 3:0 (7:6, 6:4, 6:4). Ovo je