Svjetski kup: Muzaferija osvojila prve bodove za Bosnu i Hercegovinu

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija prva je skijašica u historiji koja je osvojila bodove za našu zemlju na svjetskom kupu.

Elvedina Muzaferija je osvojila 29. mjesto u kombinaciji voženoj u austrijskom Altenmarkt-Zauchenseeju, s vremenom 2:12.70, odnosno zaostatkom od 9.25 sekundi. Tim rezultatom je osvojila dva boda, što su prvi bodovi za Bosnu i Hercegovinu u Svjetskom skijaškom kupu.

Nakon prve vožnje bila je 31., najviše zahvaljujući tome što čak 16 skijašica nije stiglo do cilja. Među njima je bila i legendarna američka skijašica Mikaela Shiffrin.

U austrijskom Altenmarktu žene su jučer vozile treći spust sezone, a do pobjede je došla švicarska skijašica Corinne Suter s vremenom 1:18.79.

Na utrci u Altenmarku nastupila i bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija, a od 55 skijašica koliko je nastupilo završila je na 48. mjestu s vremenom 1:22.82 i sa četiri sekunde zaostatka u odnosu na Suter.

Druga je bila Nicol Delago. Talijanka je utrku završila s vremenom 1:19.08. Na trećem mjestu završila je još jedna takmičarka iz Švicrske. Michelle Gisin bila je treća s vremenom 1:19.77.

U poretku spusta nakon tri utrke vodeća je Suter sa 225 osvojenih bodova, a slijede Čehinja Ester Ledecka (182), Austrijanka Nicole Schmidhofer (154) i Sofija Goggia sa 112 osvojenih bodova.

-U ukupnom poretku Svjetskog kupa prva je Mikaela Shiffrin sa 826 osvojenih bodova, a slijedi Petra Vlhova sa 513 i Federica Brignone sa 465 osvojenih bodova.

Prošle godine Bosanka Elvedina Muzaferija bila je prva takmičarka iz Bosne i Hercegovine koja se pojavila na startu Svjetskog kupa u brzim disciplinama. Bilo je to u italijanskoj Kortini d’Ampeco u disciplini spust, gdje je zauzela 45. i 46. mjesto.

Previous Strani mediji: Zimska bajka; Bosna i Hercegovina perfekta skijaška destinacija
Next Čist zrak na planinama: Bjelašnica puna posjetilaca (Video)

RIJEČ

Ervin Zukanović: Bez patriotizma nema uspjeha

Nekadašnji naš fudbalski reprezentativac iz istanbulskog Karagumruka Ervin Zukanović (35), kao i svi Bosanci i Hercegovci u domovini i dijaspori, razočaran je posljednjim rezultatima našeg državnog tima. – Svaki poraz reprezentacije

‘Mogli smo otići na dva svjetska i dva evropska prvenstva’ (VIDEO)

Haris Medunjanin igra treću sezonu u američkoj MLS fudbalskih ligi. Za Glas Amerike govori o igranju i životu u Americi, o reprezentativnoj karijeri i prestanku igranja za nacionalni tim, kao

Sportisti Specijalne Olimpijade Bosne i Hercegovine u Austriji osvojili 14 medalja

Sportisti Specijalne Olimpijade BiH doputovali su danas u Sarajevo nakon učešća na Zimskim olimpijskim igrama u Austriji sa 14 osvojenih medalja, javlja Fena. Izvršna direktorica Specijalne olimpijade Bosne i Hercegovine