Tuka i Pezer pobjednici mitinga u Beogradu , Mujezinović drugi

Najbolji bosanskohercegovački atletičari Amel Tuka i Mesud Pezer osvojili su prva mjesta, dok je Abedin Mujezinović bio drugi na međunarodnom atletskom dvoranskom mitingu “Serbia Open” u Beogradu.

Tuka je slavio u utrci na 400 m rezultatom 47,14 sekundi, s novim ličnim i dvoranskim rekordom Bosne i Hercegovine, dok je Pezer bio najbolji u bacanju kugle hicem dužine 20,72 m.

Uspjeh naših atletičara upotpunio je Abedin Mujezinović, koji je u utrci na 1.500 m zauzeo drugo mjesto  s vremenom  3:54,39 minuta.

Na mitingu je učestvovalo 200 takmičara iz 21 zemlje.

-Podsjetimo, Tuka i Pezer prethodnih su dana osvojili prva mjesta i na prvenstvu Balkana u Istanbulu.

Tuka je pobijedio u utrci na 800 metara. Pezer je osvojio balkansko zlato, bacivši kuglu 20,77 metara čime je postavio novi državni rekord.

Izvor: Agencije

Previous U Sandžaku obilježen Dan školstva na bosanskom jeziku
Next Sarajevo: Ekološki voz će biti atrakcija za sve

‘Zmajevi’ večeras u Zenici igraju prijateljski meč protiv Gruzije

Nogometna reprezentacija Bosne i Herecgovine večeras na zeničkom Stadionu “Bilino polje” igra prvu od dvije martovske prijateljske utakmice, a rival je Gruzija. Susret počinje u 20.45 sati, u istom terminu

Lana Pudar zlatna na Evropskom juniorskom prvenstvu (Video)

Lana Pudar, nakon osvojenih medalja na Mediteranskim igrama, uspješno nastupa i na Evropskom juniorskom prvenstvu. Mlada bosanska plivačica danas je osvojila zlato na 200 metara leptir, s rezultatom znatno boljim

BH RAZGLEDNICA

Održano XX Međunarodno takmičenje u ekstremnim skokovima u vodu “Skok u Kazan” na Neretvi

Danas je u Konjicu na Glavnoj gradskoj plaži u organizaciji Triatlon asocijacije u BIH, a pod pokroviteljstvom Grada Konjica održano  XX Međunarodno takmičenje u ekstremnim skokovima u vodu “Skok u