Tuka osvojio zlatnu medalju, Pezer bronzani

Na Balkanskom prvenstvu u Turskoj nastupilo je devet takmičara iz Bosne i Hercegovine, od kojih je dvoje osvojilo medalje – Amel Tuka i Mesud Pezer.

Amel Tuka je nastupio u trci na 800 metara na kojoj je osvojio zlatnu medalju, dok je u bacanju kugle Mesud Pezer bio treći, a Hamza Alić peti.

Nikolija Stanivuković osvojila je peto mjesto u skoku u vis sa preskočenih 173 centimetra.

Pobjednici u svojim kategorijama idu na Evropsko prvenstvo koje će se održati u Pragu od 6. do 8. marta.

(SC/mb)

Previous Centralnom svečanošću obilježen 22. rođendan 105. motorizovane brigade Armije RBiH
Next Svjetski uspjeh tešanjske Oaze u američkom Berkeley Springsu

Bosanski rukometaši ostvarili plasman na Evropsko prvenstvo

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je plasman na EP 2022. Naši rukometaši, iako nisu uspjeli pobijediti Austriju danas u gostima (27:23), našli su se među četiri najbolje trećeplasirane ekipe

Davis Cup: Teniseri naše zemlje s Meksikom u Širokom Brijegu

DAVIS CUP PRVA SVJETSKA GRUPA BOSNE I HERCEGOVINA-MEKSIKO Bosanskohercegovačka seniorska teniska reprezentacija će 16 i 17 septembra igrati svoj naredni susret prve svjetske grupe ” Davis Cup by Rakuten ”

RIJEČ

Irfan Peljto, prvi bosanski sudija u UEFA-inoj Ligi prvaka: Tri puta teže je suditi u Premijer ligi Bosne i Hercegovine

Irfan Peljto (37) iz Sarajeva najbolji je FIFA internacionalni sudija kojeg je Bosna i Hercegovina imala od obnove nezavisnosti 1992. godine. U prilog toj tvrdnji ide i fakt da je