Tuka pobjednik utrke na mitingu u Italiji: Amelovo najbolje vrijeme ove sezone

Amel Tuka slavio je sinoć na mitingu u italijanskoj Brugneri u utrci na 800 metara s vremenom 1:44.80.

Prvi put u sezoni Tuka je istrčao trku u vremenu ispod 1:45.

Sjećamo se svi Amelovih sjajnih prošlogodišnjih rezultata i najboljeg vremena u svijetu – 1:42.51. Posljednji rezultat daje nadu da će naš najbolji atletičar dostići željenu formu.

Najbolji bosanskohercegovački atletičar učestvovao je na još jednoj utrci nakon Olimpijade, bila je to utrka u Velenju posljednjeg dana mjeseca augusta, tu je također pobijedio.

U posljednje vrijeme uz Amela trči još jedan naš mladi atletičar – Abedin Mujezinović. Abedin konstantno napreduje, njegov trenutni lični rekord na 800m iznosi solidnih 1:48.66.

Amel i Abedin…

(MiruhBosne)

Previous HISTORIJA I PORIJEKLO BOSANSKIH VLAHA
Next Pjanić protiv Estonije je Pjanić kakvog uvijek želimo gledati (Video)

Beograd: Lana Pudar ostvarila plasman u finale Evropskog prvenstva

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar u srijedu je ostvarila plasman u finale trke u disciplini 100 metara delfin na Evropskom juniorskom prvenstvu koji se održava u Beogradu, u Srbiji, javlja

Lukavčanin Hamza Čajić odbranio titulu prvaka Evrope u karateu!

U Limasolu na Kipru održava se Evropsko prvenstvo za kadete i junioru u karateu na kojem Lukavčanin Hamza Čajić, član KBS “ORKKA” Lukavac, brani titulu prvaka Evrope koju je osvojio

Nurkić “zaludio” sve u Portlandu: Bosanski NBA košarkaš na najbolji način promoviše svoju domovinu

Jusuf Nurkić je sinoć odigrao sjajno u trijumfu Portland nad Oklahomom (126:121). Bosanskohercegovački centar je postigao 17 poena i imao osam skokova za 24 minute provedene na parketu, a ubacio