Turska posljednji putnik u četvrtfinale Eura

Fudbaleri Turkiye savladali su večeras u Leipzigu Austriju, rezultatom 2:1, čime su postali posljednja selekcija koja je izborila četvrtfinale Evropskog prvenstva u Njemačkoj, javlja Anadolu.

Turkiye je već u prvoj minuti došla u vodstvo pogotkom Meriha Demirala nakon kornera.

Izabranici selektora Vincenza Montelle su postigli drugi gol u 59. minuti, ponovo nakon prekida. Strijelac je po drugi put bio Demiral.

Austrija je potom u 66. minuti smanjila prednost golom Michaela Gregoritscha. Austrijanci su do kraja utakmice imali nekoliko prilika za izjednačenje, a najveću u posljednjoj minuti sudijske nadoknade, kada je Baumgartner bio sam ispred Gunoka, ali je golman Turkiye zaustavio njegov udarac.

Merih Demiral slavi prvi od svoja dva gola protiv Austrije
Getty Images

Demiral je postigao dva briljantna gola, piše Goal.com te selekciju Turske naziva ‘dark horse’ turnira, dok utakmicu opisuje još jednim klasikom Eura, uz ocjenu 5/5.

Po završetku osmine finala potvrđeni su mečevi četvrtfinala UEFA EURO 2024.

Četvrtfinale UEFA EURO 2024. počinje u petak sa Španijom protiv Njemačke i Portugalom protiv Francuske. Sljedećeg dana igraju Engleska – Švicarske i Holandija – Turska. Četiri pobjednika plasiraju se u polufinale sredinom sedmice.

(MiruhBosne/Agencije)

Previous Mladi bosanski plivač u finalu Evropskog prvenstva!
Next Analitičar Leon Hartwell otvoreno o Vučiću: “Naš srpski prijatelj, glavni veličalac genocida”

Bosanska fudbalska legenda: Safet Sušić među 11 legendi ekipe Paris SG

Arnaud Ramsay je francuski novinar koji je predstavio knjigu “Le onze de Legende”, ili u prevodu – 11 legendi ekipe Paris Saint Germaina, gdje je svoje mjesto našao i

U17 fudbalska reprezentacija naše zemlje izborila plasman na Evropsko prvenstvo, drugo uzastopno

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine je već drugu godinu zaredom uspjela da se plasira na najveću evropsku smotru fudbala. Iako su izabranici Sakiba Malkočevića poraženi danas od favorizovane Engleske sa

UFC: Pobjeda Bektića u prvoj rundi (VIDEO)

Bosanskohercegovački borac Mirsad Bektić zabilježio je pobjedu protiv Brazilca Godofredo Pepeya u UFC-u. Borba između ova dva borca održana je sinoć u SAD-u. Naš sportista je imao i odličnu