Uprkos krizi usljed pandemije, Trebevićka žičara radi svaki dan

Uprkos krizi usljed pandemije, Trebevićka žičara radi svaki dan

Uprkos krizi izazvanoj pandemijom koronavirusa, Trebevićka žičara, jedan od simbola Sarajeva, radi svaki dan, iako je nažalost ovakvo stanje prouzrokovalo da je broj putnika manji u odnosu na prethodne godine.  

– S obzirom na pandemiju koronavirusa i stanje koje je ona prouzrokovala, naročito u turističkom sektoru, broj putnika je manji u odnosu na prethodne godine – kazao je Feni rukovodilac Službe za upravljanje i održavanje žičare Adnan Selmanović.

Rad sa putnicima u pogledu epidemioloških preporuka organiziran na način da je maksimalan broj putnika u jednoj kabini tri.

– Izuzetak je u slučaju ako se radi o porodici ili grupi ljudi koja je došla skupa, tada je moguć veći broj putnika u kabini ali nikad u punom kapacitetu od deset putnika – kazao je Selmanović.

Radno vrijeme Trebevićke žičare je svaki dan od 09.00 do 21.00 sat. Prodaja karata na dolinskoj stanici završava u 20.30 sati, a posljednja vožnja sa brdske stanice je u 21 sat.

Građani koji posjete Trebevićku žičaru, osim uživanja u vožnji i panoramskom pogledu na grad Sarajevo, na dolaznoj stanici na Trebeviću u restoranu mogu se osvježiti uz omiljeni napitak ili uživati u prirodnim ljepotama ove planine, šetajući kroz šumu.

Nakon što je 20. marta, u cilju prevencije širenja zaraze virusom Covid-19, obustavljen njen rad, Trebevićka žičara je 9. maja ponovo počela s radom.

Previous Ajdin Hasić oduševio navijače Bešiktaša: Mladog bosanskog fudbalera porede s Messijem
Next Uspješna žetva na vakufskim parcelama u Bijeljini i Janji

You might also like

PISMENOST / KNJIŽEVNOST

Ne diraj, ni u snu, Moju Bosnu!

  NE DIRAJ Ne diraj, ni u snu, Moju Bosnu! A na Hercegovinu I ne pomišljaj! To je moj zavičaj, I moram ga ostaviti U amanet, Svojoj kćerki I svome

BH RAZGLEDNICA

Manifestacijom ‘Stazom bosanskih vitezova’ obilježen Dan nezvisnosti Bosne i Hercegovine

U povodu Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, Javna ustanova Dom kulture Blagaj, u saradnji s osnovnim i srednjim školama Grada Mostara, organizovala je manifestaciju “Stazom bosanskih vitezova”. U povodu Dana

BAŠTINA

Bosanska soba poput nanine (Video)

Predmeti stari preko 100 godina – u bosanskoj sobi Senade Aščić kod Kalesije.