Željezničar i Sarajevo derbi završili neriješenim rezultatom

Najveći derbi bosanskohercegovačkog fudbala između FK Željezničar i FK Sarajevo na stadionu Grbavica u Sarajevu u okviru 7. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine završen je neriješenim rezultatom 2:2, javlja AA.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez golova, FK Željezničar je nakon 20 minuta igre protiv FK Sarajevo ostao bez kapitena Edina Cocalića koji je povrijedio ruku i nije mogao nastaviti meč. Kraj prvog poluvremena obilježio je crveni karton koji je dobio Frane Čirjak igrač Sarajeva, zbog čega je njegov klub ostatak utakmice igrao sa igračem manje.

To nije obeshrabrilo igrače Sarajeva pa su u 47. minuti poveli golom iz jedanaesterca koji je izveo Ivan Ikić. Drugi gol za Sarajevo dao je Musa Muhammed u 76. minuti igre.

Prednost Sarajeva smanjio je Dženan Haračić pogotkom za Željezničar u 88. minuti, dok je do izjednačenog rezultata došlo na samom kraju meča, tokom sudijske nadoknade, u 95. minuti kada je igrač Željezničara Samir Bekrić postigao pogodak.

Previous Srbijanci o bosanskom gradiću - ozbiljna poslovna zajednica, „mala Švajcarska”
Next Azra Zornić, jedna od potpisnica pisma upućenog Blinkenu: Tražimo jednaka prava za sve

Portugalci i sudija sve završili u prvom poluvremenu. Kvalifikacije za zaborav…

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je večeras u Zenici od Portugala – 0:5. Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu. Potencijalno interesantan meč devastirao je sudija iz Turske (pomoćnici

Triatlon kup “Kulin ban“ na Boračkom jezeru od 6. do 8. septembra

Triatlon asocijacija u Bosni i Hercegovini, kao punopravna članica Olimpijskog komiteta BiH, Svjetske triatlon asocijacije i Evropske triatlon unije organizuje 16. po redu Međunarodni triatlon kup “Kulin ban“ na Boračkom

Pjanić: Ponosan sam što sam doprinio da napaćeni narod bude sretan

Miralem Pjanić igrao je za mlađe selekcije Luksemburga, ali kada je stigao poziv Bosne i Hercegovine nije dvojio ni sekunde. Debi za Zmajeve imao je u avgustu 2008. protiv Bugarske.