Zlato za Lanu Pudar i Bosnu i Hercegovinu na Mediteranskim igrama

Najbolja bosanska plivačica Lana Pudar osvojila je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u alžirskom gradu Oran.

Lana je pobijedila u disciplini 200 metara leptir – 2:09.18.

Mlada plivačica iz Mostara tako nastavlja niz dobrih rezultata, nakon što je prethodno u Budimpešti, na Svjetskom prvenstvu u velikim bazenima, izborila dva finala.

Ovo je i prvo zlato za bosanski tim u Alžiru. Naši takmičari osvojili su niz bronzanih medalja.

Previous Dvije nove bronze za bosanski tim na Mediteranskim igrama
Next Nezaobilazne destinacije Srednje Bosne su Plava voda i vodopadi u Jajcu

Kvalifikacije za EP u futsalu: Bosna bolja od Srbije u Novom Sadu

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u futsalu napravila je veliko iznenađenje i pobijedila favorizovanu reprezentaciju Srbije u Novom Sadu rezultatom 4:2 čime su se, s dvije pobjede i šest bodova, učvrstili

Talentovani fudbaler: Rođen u Sloveniji, igra u Austriji – odabrao bosansku reprezentaciju

Čini se da je slovenska reprezentacija izgubila “borbu” za nadarenog braniča koji kruh zarađuje u austrijskoj Bundesligi. Od sada će Tarik Muharemović predstavljati boje Bosne i Hercegovine, pišu sportski mediji

Bronza za Pudar na Evropskom prvenstvu

Najbolja bosanska plivačica Lana Pudar zauzela je 3. mjesto u finalnoj utrci na 200m leptir na EP u malim bazenima. 2:04.55 bilo je vrijeme dovoljno za bronzu. Zlato je osvojila