Zmajevi se mučili, ali slavili: Pjanić asistirao, Džeko pogađao

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je večeras susret 3. kola kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Protivnik na Bilinom polju bila je selekcija Kipra, a susret je završen rezultatom 2:0. Junak je bio Edin Džeko koji je mrežu Kipra zatresao u 70. i 80. minuti.

Naši momci su dobro počeli meč, a već u petoj minuti Pjanić sjajno šutira, ali je golman Kipra sjajnom intervencijom poslao loptu u korner. Bilo je mirno sve do 25. minte kada je Pjanić sjajno pronašao Đurića, ali je napadač našeg tima loše šutirao glavom.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo uzbuđenja pa se na odmor otišlo sa početnim rezultatom.

Drugo poluvrijeme otvorio je kapiten Edin Džeko udarcem sa 15-ak metara, ali golman Kipra nije imao problema da zaustavi njegov udarac. Seriju promašaja Džeko je nastavio i u 63. minuti kada je iz dobre prilike loše šutirao.

Dijamant je sedam minuta kasnije napokon slomio otpor Kiprana i pogodio za vodstvo naše reprezentacije.

Alexsandrou je loše ispucao jednu loptu koja se odbila do Miralema Pjanića, a on nesebično dodaje do Džeke koji je postigao svoj 48. gol u nacionalnom dresu.

Samo deset minuta nakon toga novi gol u mreži Kiprana. Ponovo je Pjanić asistirao, a Džeko pogodio za 2:0 i tako našoj reprezentaciji donio zaslužena tri boda.

U preostala dva susreta naše grupe Grčka je kao gost slavila protiv Estonije sa 2:0, dok su Belgijanci, također na gostovnju bili ubjedljivi protiv Gibraltara. Konačan rezultat bio je 6:0 u korist Crvenih đavola.

(Faktor.ba/MiruhBosne)

Previous Godišnjica oslobođenja Sanskog Mosta: Sjećanje na heroje i žrtve borbe za slobodu
Next Djeca sa govornim i slušnim poteškoćama sa reprezentativcima na Bilinom polju

Reprezentativci Bosne i Hercegovine pristižu na okupljanje

Današnjim okupljanjem „A“ reprezentacije Bosne i Hercegovine, praktično počinju pripreme za utakmicu baraža za plasman na Euro 2020, koju naš tim igra 8. 10. protiv selekcije Sjeverne Irske. Nakon ovog

BH Fanaticos i Savez: Maksimalna podrška Zmajevima u baražu

Predstavnici navijačke grupe BH Fanaticos boravili su danas u posjeti NS/FS BiH u Sarajevu gdje su se sastali sa predsjednikom Saveza Elvedinom Begićem i generalnim sekretarom Adnanom Džemidžićem. Na sastanku

Najjači Bosanac Ambešković želi postati svjetski rekorder (Video)

Porijeklom Vlaseničanin, Nedžmin Ambešković je sa svega dvije godine bio najmlađi zatočenik logora Sušica, a trenutno spada u sam vrh strongmena u svijetu i ima namjeru otvoriti akademiju tog sporta