Zmajevi se porazom od Litvanije oprostili od Eurobasketa

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom od Litvanije u 5. kolu Eurobasketa (87:70) oprostila se od prvenstva Starog kontinenta.

Nemoćni su danas bili umorni momci Adisa Bećiragića, koje je Litvanija, s moćnim dvojcem pod obručina (Valanciunas – Sabonis) nadskakala i rutinski pobijedila za prolazak u osminu finala.

Efikasno su igrala ova tima na samom startu utakmice. Mnogo nam je problema na niskom postu pravio Domantas Sabonis,.a Džanan Musa pogađa izvrsnu trojku, jako važnu za svoje, ali i samopouzdanje ekipe.

Potom i Nurkić uspjeva poentirati preko Jonasa Valanciunasa, ali u odbrani nismo mnogo toga odbranili pa je na polovini prve dionice Litvanija vodila sa 17:11.

Potom trojke ubacuju Jokubaitis i Roberson i nastavlja se igrati izrazito efikasno.

Grigonis je ušao u svoj ritam i pogodio nekoliko uzastopnih trojki, kojima Litvanija stiže i do +8 (26:18). Musa je sam održavao BiH u priključku pošto je za osam minuta ubacio 11 poena, a onda važan učinak dobijamo i s klupe od Amara Gegića i Edina Atića. Nurkić uz zvuk sirene pogađa za tri i prva dionica je završena rezultatom 28:28.

Poenima Kenana Kamenjaša na otvaranju druge dionice vodimo, ali Valanciunas igra sjajno i okreće to Litvanija, pa je nakon pet minuta 42:36 za njih.

Na četiri minute do odlaska na veliku pauzu između poluvremena Litvanija stiže do +8 (44:36), a onda Musa dobija izuzetno nezgodan udarac ramenom u glavu, ali samo desetak sekundi poslije pogađa fantastičnu trojku i opet vraća BiH u egal.

Izostaje tada podrška drugih igrača i Litvanci nam prave dosta problema na skoku (Nurkić je uhvatio samo jedan za cijelo poluvrijeme), pa dolaze do deset poena rezlike (49:39).

Do odlaska na odmor prednost je još i narasla, pa je nakon dvadeset minuta igre rezultat 56:42.

Očajno ulazi BiH u treću dionicu i preko tri minute ne zna za koš, a Litvanci to na najbolji način koriste i odlaze na ogromnih +20 (62:42).

Apsolutno nije BiH mogla da ugrozi vodstvo Litvanije iako je nekoliko solidnih poteza napravio Gegić i postigao četiri vezana poena. Na kraju treće dionice vodila je Litvanija sa 75:59.

Posljednju priliku da uhvatimo priključak imali smo pet minuta prije kraja, kada smo mogli zaostatak spustiti na jednocifren broj poena, ali Musa je promašio, da bi onda imali i loš napad preko Nurkića.

Tako je Litvanija samo rutinski privela meč kraju, pa čak i odmorila neke od glavnih igrača.

Završilo je 87:70.

Eurobasket, 5. kolo:

Litvanija – Bosna i Hercegovina 87:70 (28:28, 28:14, 19:17, 12:11)

Litvanija: Valanciunas 13, Sabonis 12, Grigonis 16, Lekavicius 1, Kuzminskas 5, Brazdeikis 13, Butkevicius 13, Giedraitis 5, Jokubaitis 9, Zemaitis, Zukauskas.

BiH: Musa 22, Nurkić 15, Roberson 8, Halilović 4, Gegić 7, Atić 5, Kamenjaš 4, Vrabac 5, Lazić, Sulejmanović, Penava, Čampara.

Izvor: KSBiH

Previous Izetbegović se sastao sa predsjednikom Republike Turske Erdoganom
Next Vlada FBiH: Potpisani ugovori o finansiranju razvoja poduzetničkih zona u vrijednosti od 1,8 miliona KM

Sead Kolašinac: Jedan je Spaha

– Ne možemo promijeniti to što se desilo, ali možemo stati na stranu pravde i istine. Porodica treba biti najvažnija na svijetu svakom normalnom čovjeku i pojedincu, pa tek onda

Završeno najbolje SP u atletici ikada: Bosna bolja od Italije, Španije..

Predsjednik Međunarodnog atletskog saveza (IAAF-a) Sebastian Coe opisao je IAAF Svjetsko prvenstvo u atletici Doha 2019. kao najbolje u historiji obzirom na kvalitet nastupa koje su priredili sportisti iz više

Zenica se sprema za Zmajeve (FOTO)

Prodavači navijačkih rekvizita, dresova, šalova i zastava, zadovoljno trljaju ruke kao i tapkaroši koji preprodaju ulaznice na cesti. Atmosfera u Zenici pred utakmicu Bosne i Hercegovine sa Grčkom je na