Amel Tuka treći u trci Dijamantske lige u Maroku (Video)

Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka danas je trčao na 800 metara, na mitingu Dijamantne lige koji se održava u Rabatu. Ovo je Amelu bio prvi nastup ove sezone u disciplini u kojoj je prošle sezone postavio najbolji rezultat sezone.

Prvi je na kraju bio Bosse sa vremenom 1:44:51, a drugi je bio Maklhofui sa vremenom 1:44:91 dok je treće mjesto pripalo našem najboljem atletičaru Amelu Tuki koji je utrku završio sa vremenom 1:45:41.

Ovakve utrke su prave provjere za našeg Amela pred nastupe na Evropskom prvenstvu i Olimpijskim igrama koji ga očekuju.

(mb/scsport)

Previous Kako se šila prva zastava sa ljiljanima
Next Imam učestvuje u gradnji kuće za porodicu preminulog sveštenika u Bileći

Amel Tuka uoči mitinga u Zenici: Uvijek je poseban osjećaj trčati ovdje

Sve je spremno za Sedmi međunarodni atletski miting Zenica 2016, na kojem će 1. juna na atletskom stadionu Kamberovića polje u Zenici učestvovati 150 takmičara iz 20 zemalja, piše Anadolu

Rukometaši Bosne i Hercegovine savladali Švicarsku za plasman u baraž

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izborila je plasman u baraž za Svjetsko prvenstvo savladavši večeras Švicarsku u tuzlanskom Mejdanu. Rukometaši BiH su slavili veliku pobjedu protiv Švicaraca rezultatom 21:15. Bila

Bh. bokser Damir Beljo: Malo nas je, bilo bi bolje da se volimo u BiH!

Malo nas je. Bilo bi bolje da se volimo, da se ne mrzimo u ovoj zemlji, Bosni i Hercegovini, rekao je za Anadoliju evropski prvak, bh. bokser Damir Beljo, koji