Pogledajte Amelovu utrku do  svjetskog srebra u Dohi  (VIDEO)

Pogledajte Amelovu utrku do svjetskog srebra u Dohi (VIDEO)

Amel Tuka osvojio je srebro u trci na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u atletici koje se održava u Dohi.

Ovo je najveći uspjeh bosanskohercegovačke atletike. Podsjećamo, Tuka je 2015. godine na Svjetskom prvenstvu u Kini osvojio bronzu.

Tuka je utrku u Dohi istrčao s vremenom 1:43:47 i tako postigao najbolji lični rezultat sezone.

Prvo mjesto je osvojio Amerikanac Donavan Brazier s vremenom 1:42:34, dok je treći bio Ferguson Cheruiyot Rotich s vremenom 1:43.82.

Amel je nakon utrke s ushićenjem napisao na društvenim mrežama:

– Ljudi, samo da vam se kratko javim!
Ljudi, srebreni sam. Presretan sam. Hvala Bogu na svemu. Riječima ne mogu opisati osjećaje.
Hvala vam i volim vas…
Vaša podrska mi je bila vjetar u leđa.

FENOMENALNO!!! AMEL TUKA OSVOJIO SREBRO U FINALU SP-a U DOHI

FENOMENALNO!!! AMEL TUKA OSVOJIO SREBRO U FINALU SP-a U DOHINajbolji bh. atletičar Amel Tuka u finalu 800 metara SP-u u Dohi osvojio je drugo mjesto i srebrenu medalju sa rezultatom 1:43.47, što je ujedno njegovo najbolje vrijeme sezone.Čestitamo veliki Amele!Prvo mjesto i zlatna medalja je pripala Amerikancu Donavanu Brazieru 1:42.34, dok je brončani Kenijac Ferguson Cheruiyot Rotich sa 1:43.82.#mojercanje

Gepostet von Moje trčanje am Dienstag, 1. Oktober 2019
Previous BOSNA IMA SVJETSKOG VICEŠAMPIONA - Amel Tuka osvojio srebro
Next U Općoj bolnici otvoreno moderno odjeljenje pedijatrije (VIDEO)

Aleksandra Samardžić osvojila bronzu na Evropskom U-21 prvenstvu u Mariboru

Bosanskohercegovačka džudistkinja Aleksandra Samardžić osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za takmičare do 21 godine, koje je održano u Mariboru. Samardžić je u kategoriji do 70 kg slavila tri

Bahrudin Mahmić svjetski prvak u low kicku

Bosnaskohercegovački reprezentativac Bahrudin Mahmić osvojio je zlatnu medalju u low kicku na Svjetskom amaterskom seniorskom prvenstvu u kickboxu (WAKO) u Budimpešti. Član Kluba borilačkih vještina “Isak – Ze“ iz Zenica

Tino Sušić: vjerujemo u dobar rezultat

Transfer iz Hajduka u Genk i dobre igre u članu belgijske Jupiler lige donijele su Tini Svenu Sušiću poziv selektora Mehmeda Baždarevića za mečeve kvalifikacija protiv Belgije i Kipra. Očekivao