Iako je napravljen u ratu da bi građane Goražda spasio od snajperskih hitaca sa okolnih brda, most ispod gradskog mosta poslije agresije na Bosnu i Hercegovinu postao je turistička atrakcija.
Ali ne zadugo. Zbog izostanka institucionalne nadležnosti za održavanje, most ispod mosta danas je više ruševina nego atrakcija. Ipak, ovih dana je pokrenuta inicijativa da ovaj jedinstveni objekt konačno dobije titulara, a samim tim i veće šanse za obnovu.
Videoprilog Hasana Gabele, FTV.











