Ada Avdagić osvojila zlatnu medalju na tekvondo turniru u Varšavi

Takmičarka tekvondo kluba Sarajevo i mlada olimpijska nada Bosne i Hercegovine Ada Avdagić osvojila je zlatnu medalju na međunarodnom tekvondo turniru “Polish Open 2021” u Varšavi.

Ona je bila najbolja u konkurenciji juniorki do 46 kg. U prvom kolu je bila slobodna, a do zlatne medalje je bila bolja od takmičarki iz Grčke, Portugala i Italije. Tako je osvojila i važne bodove na WTE ranking listi uoči Evropskog juniorskog prvenstva koje se održava sredinom novembra.

Druga takmičarka tekvondo kluba Sarajevo Ira Grgić je izgubila borbu za medalju.

Izvor: Agencije

Previous Procvjetao turizam u USK: Kapaciteti popunjeni do maksimuma
Next SBiH: Zašto Silajdžić nije htio posjetiti Srbiju

Novi Zmaj, Danijel Milićević: Veliko mi je zadovoljstvo što sam dobio poziv za reprezentaciju

Među 26  igrača koji se nalaze na pripremama  za kvalifikacionu utakmicu sa Estonijom su Danijel Milićević (Gent) i Tomislav Tomić (Zrinjski). Oni tek čekaju da upišu svoj prvi reprezentativni nastup, ali

Džumhur pobjednik ATP turnira u Antaliji: Treća ATP titula u karijeri za najboljeg bosanskog tenisera

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur pobjednik je ATP turnira u Antaliji. Dvadesetšestogodišnji Sarajlija je u finalu 486.145 eura vrijednog turnira pobijedio prvog nosioca i 24. igrača na ATP listi

Bosanski div: Nurkić ponovo oduševio

Jusuf Nurkić opet u elementu. Sinoć je odigrao odličnu utakmicu protiv Boston Celticsa, a iako njegov tim nije uspio ostvariti pobjedu, naš centar može biti zadovoljan učinkom. Za 20 minuta