Amel Tuka osvojio prvo mjesto u Bakuu (VIDEO)

Amel Tuka ostvario je još jedan sjajan rezultat na Evropskim igrama u Bakuu.

Naime on je u trci na 800 metara imao vrijeme 1.50.16 što mu je bilo dovoljno za prvo mjesto a ujedno to je i novi rekord Evropskih igara.

Ovom pobjedom Tuka je našoj zemlji donio dodatnih 14 poena u ukupnom zbiru. Naša zemlja je trenutno šetoplasirana u ukupnom poretku.

Podsjetimo da je juče Hamza Alić osvojio prvo mjesto i postavio rekord u disciplini bacanja kugle. I ostali naši predstavnici imali su zapažene rezultate.

(mb/oslobođenje.ba)

Previous Sultan Ahmedova džamija u Zenici sačuvala autentičan izgled do danas (FOTO)
Next Lukomir: Posebne čari iftara u najvišem selu u Bosni i Hercegovini (FOTO)

Fetahović: Prvu zlatnu medalju za Bosnu poklonio prvom predsjedniku RBiH, umjesto himne pjevala se sevdalinka

Prije trideset godina na Mediteranskim igrama u Monpeljeu osvojena je prva zlatna medalja od sticanja nezavisnosti Bosne i Hercegovine. To najsjajnije odličje je osvojio legendarni bosanskohercegovački bokser Almedin Fetahović, koji

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila zlato na EYOF-u

Kadetska košarkaška reprezentacija naše države je pobijedila Španiju u finalu Evropskog olimpijskog festivala mladih (EYOF) koji se održava u Gruziji i tako osvojila zlatnu medalju! Naši sjajni momci su napravili

ĐURIĆ: KADA SE IGRA ZA BOSNU I HERCEGOVINU, ONDA SE GINE

‘Bili smo borbeni, igrali žestoko na svaku loptu i ostavli srce na terenu za prvi kup za našu Bosnu.’ Milan Đurić, igrač italijanske Cesene, je u pravom trenutku pokazao svoje